Jakub Gierszał i Zofia Wichłacz w miłosnym trójkącie. Pod Warszawą ruszyły zdjęcia do filmu „Zgoda”

Trwają zdjęcia do filmu ?Zgoda?, poruszającej historii miłosnej, której akcja rozgrywa się w trudnych czasach u schyłku II wojny światowej. Opowieść o dwóch młodych mężczyznach (w roli jednego z nich zobaczymy Jakuba Gierszała ? ?Sala samobójców?, ?Wszystko co kocham?) zakochanych w jednej dziewczynie. Dziewczynę ? Annę ? gra Zofia Wichłacz, która debiutowała rolą ?Biedronki? w ?Mieście 44? Jana Komasy, zdobywając za swoją kreację Polską Nagrodę Filmową ? Orzeł w kategorii ?Odkrycie roku? oraz Złote Lwy za Najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą na Festiwalu Filmowym w Gdyni.

Jest rok 1945. Właśnie kończy się wojna. W Świętochłowicach na Śląsku organy bezpieczeństwa tworzą obóz pracy dla Niemców, Ślązaków i Polaków. Pod pretekstem ukarania zdrajców narodu polskiego, UB dokonuje czystek wśród ?niechętnych komunistycznej władzy?. Do pracy w obozie zgłasza się młody chłopak Franek (Julian Świeżewski). Próbuje ocalić Annę (Zofia Wichłacz), w której jest zakochany. Nie wie, że wśród osadzonych znalazł się Erwin (Jakub Gierszał), Niemiec, jego przyjaciel sprzed wojny, który od dawna skrycie kocha się w dziewczynie?

Franek dołącza do komunistów, naiwnie licząc, że uda mu się oszukać system.

Już pierwsze dni pracy w obozie odzierają go ze złudzeń. A z czasem przekonuje się, że aby ocalić swoją ukochaną, będzie musiał poświęcić wszystko...

W pozostałych rolach m.in.: Wojciech Zieliński, Danuta Stenka i Jacek Braciak. Scenariusz ?Zgody?, autorstwa Małgorzaty Sobieszczańskiej, otrzymał III nagrodę w konkursie Script Pro 2012. Reżyserem filmu jest Maciej Sobieszczański, którego poprzedni film ?Performer? uhonorowano w tym roku prestiżową nagrodą ?Think? podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Za kamerą stanął Walentyn Wasjanowicz, wybitny ukraiński operator, autor zdjęć do nagrodzonego w Cannes filmu ?Plemię?.

Źródło: materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz