Jak przeżyć?

Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście Kino Atlantic Lenafor Sp. z o.o.

zapraszają do Kina Atlantic pedagogów, wychowawców i uczniów na spotkanie:

JAK PRZEŻYĆ W PIEKLE ? Czyli ostatnie przesłanie Władysława Bartoszewskiego do młodych. 75 lat po tzw. drugim transporcie warszawskim do KL Auschwitz.

5 listopada (czwartek), godz. 14:30

Program spotkania: 14.30 - 14.40 - powitanie widzów (Małgorzata Maruszkin, Andrzej Kacorzyk, Arkadiusz Walczak) 14.40 - 16.00 - emisja filmu z komentarzami Marka Zająca 16.00 - 16.15 - prezentacja idei scenariusza lekcji wokół nagrań prof. Bartoszewskiego (Arkadiusz Walczak) 16.15 - 16.30 - pytania i komentarze publiczności

Spotkanie poprowadzi: Artur Wolski

Zgłoszenia: Aby wziąć udział w spotkaniu, należy wypełnić formularz znajdujący się w tym miejscu: FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

UWAGA: Zgłoszenia przyjmujemy do 30 października 2015 r. Liczba miejsc ograniczona. Każde zgłoszenie zostanie przez nas potwierdzone.

POKAZ FILMU ORAZ SPOTKANIE JEST WYDARZENIEM INTEGRALNYM.

Prosimy o zaplanowanie tak swojego czasu, by nie wychodzić przed lub podczas spotkania z Gośćmi Specjalnymi. Liczba miejsc ograniczona. Prosimy aby nie przekazywać zaproszeń innym osobom.

O filmie: 22 września 1940 r. w obozie koncentracyjnym Auschwitz zarejestrowano transport, w którym znaleźli się więźniowie Pawiaka i przypadkowi mieszkańcy Warszawy, zagarnięci przez Niemców w wielkiej łapance. Wśród nich: 18-letni Władysław Bartoszewski i 39-letni rotmistrz Witold Pilecki, który dobrowolnie dołączył do zatrzymanych.

W 2015 r. ? jak się okazało kilka dni przed śmiercią ? prof. Władysław Bartoszewski opowiedział przed kamerą o pierwszych tygodniach w obozie. O adaptacji do życia w piekle. O moralności. O zaufaniu i jego braku. O misji rotmistrza Pileckiego. Szukał też odpowiedzi na pytanie, czy tragedia Auschwitz może się powtórzyć.

Chciał, aby jego relacje stały się podstawą scenariusza lekcji dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń przygotowuje pakiet edukacyjny dla nauczycieli towarzyszący tym nagraniom.

Ale już teraz w kinie Atlantic odbędzie się ich pierwszy publiczny pokaz, który komentarzami uzupełni Marek Zając, sekretarz Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej przy Premierze RP

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz