JAK ZATRZYMAĆ ŚLUB (Hur man stoppar ett brollop)

Produkcja: Szwecja (2014)
Premiera: 5 czerwca 2015 (Polska), 16 października 2014 (Świat)
Dystrybutor: Alter Ego Pictures
Reżyseria: Drazen Kuljanin
Scenariusz: Drazen Kuljanin
Obsada: Christian Ehrnsten, Lina Sunden
Gatunek: dramat, romans
Czas trwania: 72 min
Opis filmu/opis dystrybutora:
?Jak zatrzymać ślub? - jedno z największych odkryć 30. Warszawskiego Festiwalu Filmowego, laureat Grand Prix w konkursie 1-2 ? to film, który został nakręcony w 5 godzin i 17 minut. Tyle trwa podróż pociągiem z Malmö do Sztokholmu. Dwójka bohaterów, Amanda (Lina Sundén) i Philip (Christian Ehrnstén) spotykają się w jednym przedziale. Ona śpi przytulona do sztucznej gitary, on ma obłędny wzrok zakochanego desperata. Zaczynają rozmawiać ? niezobowiązująco, żeby zabić czas długiej podróży w środku zimy. Nagle orientują się, ze zmierzają w to samo miejsce. W tym samym momencie stają się wspólnikami w sprawie, która wydaje się im na wagę życia i śmierci.

Wraz z przesuwającym się za oknami krajobrazem ? i wypitym z piersiówki alkoholem - coś się zmienia. Patrzą nawzajem na swoje emocjonalne obnażenie, mimochodem dowiadują się, co ich wzrusza i rozczula. Philip obserwuje ekstatyczny taniec Amandy, ona zaczyna zauważać w nim mężczyznę. Kiedy emocje eksplodują, cel podróży nagle się zmienia ? choć każde z nich musi samo, we własnym tempie, rozstać się z pytaniem ?Jak zatrzymać ślub?.

Film Drazena Kuljanina, choć rozgrywa się w jednym przedziale, wydaje się malować historię bardzo rozległą. Ciasną przestrzeń rozpychają osobowości bohaterów, ich przeszłość i teraźniejszość. Patrzymy na niemal laboratoryjny eksperyment ? dwoje ludzi z przeszłością zamkniętych na 5 godzin tylko ze sobą. Co może się wydarzyć?

Galeria zdjęć:
Zwiastuny

[column col="1/2"][youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=SPTx-MMykek[/youtube]

[/column]

[column col="1/2"][youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"][/youtube]

[/column]

Spoty
Oficjalna strona filmu:
Recenzja kinowa filmu:
Wiadomości:
Twórcy filmu:
Video wywiady:
Ciekawostki:
Nagrody:
Głosy prasy:
Wydanie DVD I Blu-Ray:

Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz