Jak pachnie Oprah Winfrey i czego boi się „X-Men”? James Marsden o roli JFK w filmie „KAMERDYNER”

W miniony piątek upłynęło dokładnie 50 lat od dnia, gdy pociągając trzykrotnie za spust Lee Harvey Oswald, zabójca Johna Fitzgeralda Kennedy'ego, napisał jedną z najczarniejszych kart w historii USA. Kulisy wydarzenia, które od pół wieku elektryzuje opinię publiczną, z zupełnie nowej perspektywy przedstawia ?Kamerdyner? ? zdumiewająca i oparta na faktach historia Cecila Gainesa, który pracował dla ośmiu kolejnych prezydentów Ameryki. Obraz podbił już serca widzów w Stanach, a teraz bije rekordy frekwencji w kolejnych krajach europejskich. Rolę Kennedy'ego zagrał James Marsden, aktor znany m.in. z serialu ?Ally McBeal?, ?Pamiętnika? oraz cyklu blockbusterów ?X-Men?, gdzie wcielał się mutanta Cyklopa. ?Kamerdyner? to imponujący projekt. Już samo wyliczanie nazwisk z obsady potrafi przyprawić o zawrót głowy. Byłem zupełnie onieśmielony mogąc uścisnąć dłoń wszystkim tym zdobywcom Oscarów, Grammy i Złotych Globów. Jednak ekscytacja dość szybko przerodziła się w? strach.? ? wspomina Marsden.

[column col="1/2"][/column] [column col="1/2"][/column]

?Wynikał on z odpowiedzialności wobec historii. JFK to ikona i wcielanie się w niego było sporym wyzwaniem. Musiałem oddać pełną gamę zachowań prezydenta, od akcentu po charakterystyczną, lekko przechyloną w lewo postawę, pilnując przy okazji, by postać nie nabrała cech karykatury. Godzinami słuchałem przemówień Kennedy'ego. Puszczałem je sobie nawet do snu. Były dla mnie niczym poezja.? ? mówi aktor.

Pracę na planie umilała Marsdenowi obecność dwóch niezwykłych kobiet ? Minki Kelly i Oprah Winfrey. Pierwsza wcieliła się w małżonkę prezydenta, niezapomnianą Jackie Kennedy. Druga zagrała kochającą żonę tytułowego kamerdynera. ?Oprah to cudowna osoba. Roztacza wokół siebie niezwykłe, matczyne ciepło oraz wspaniały zapach perfum, którego nie da się zapomnieć. Gdyby diamenty miały swój zapach, pachniałyby jak ona.? ? żartuje aktor.

KAMERDYNER w kinach od 26 grudnia 2013

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz