„Jack Strong? ? „słychać w nim hollywoodzki trend?

Zakończono prace nad muzyką do thrillera szpiegowskiego w reżyserii Władysława Pasikowskiego pt.: ?Jack Strong?. Za ścieżkę dźwiękową odpowiada niezwykle utalentowany kompozytor Jan Duszyński. Niesamowite brzmienie film będzie zawdzięczał Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, która wykonała muzykę Duszyńskiego.

Takie nagrania odbywają się obecnie niezwykle rzadko i dotyczą jedynie największych produkcji fabularnych. ?Ta muzyka zaintrygowała mnie. Słyszę w niej trend hollywoodzki do opisywania zarówno wielkich przestrzeni, jak i skupianiu uwagi widza na drobnym szczególe? ? opisuje swoje wrażenia Joanna Wnuk-Nazarowa, dyrektor Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Premiera fragmentów muzyki z filmu ?Jack Strong? odbyła się na Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, gdzie prezentowano także twórczość Dona Davisa (autor ścieżki dźwiękowej do ?Matrixa?) i Alberto Iglesiasa (filmy Pedro Almodovara).

Foto:M. Makowski

Jan Duszyński podkreśla, że ?Jack Strong? to film, w którym napięcie nie zwalnia ani na chwilę, ?ogląda się go z zapartym tchem?. Intensywności scenariusza musi towarzyszyć tło muzyczne, które go nie wycisza, ale pozwala widzowi iść krok w krok z główną filmową postacią. ?Chciałem stworzyć muzykę, która mieniłaby się wieloma barwami. Od mrocznych klimatów, gęstych zbitych brzmień, po szerokie, panoramiczne i monumentalne. Każdy z tematów filmu ma swój motyw, jednak centrum stanowi temat tytułowego bohatera - Jacka Stronga?. ? tłumaczy Duszyński.

Foto: Kinga Klusak

?Jack Strong? to thriller opowiadający jedną z najbardziej fascynujących historii szpiegowskich świata ? historię pułkownika Ryszarda Kuklińskiego. Człowieka, który tkwiąc w środku systemu, podejmuje współpracę z CIA i staje się kluczowym, choć niewidocznym, aktorem czasu zimnej wojny. W roli pułkownika Kuklińskiego zobaczymy Marcina Dorocińskiego (?Obława?, ?Róża?, ?Rewers?), jego żonę Hannę, zagrała Maja Ostaszewska (?Katyń?). Na drugim planie doskonali: Mirosław Baka, Zbigniew Zamachowski, Paweł Małaszyński, Ireneusz Czop oraz Krzysztof Globisz. W filmie zobaczymy także amerykańskie i rosyjskie gwiazdy, m.in. Patricka Wilsona (?Prometeusz?), Dagmarę Domińczyk, Olega Maslennikowa i Dimitra Bilova. W realizację ?Jacka Stronga" zostali włączeni amerykańscy konsultanci - scenariusz filmu powstał na podstawie dokumentów operacyjnych CIA oraz relacji osób związanych z pułkownikiem Kuklińskim, m.in. Davida Fordena - oficera prowadzącego sprawę ?Jacka Stronga? ze strony CIA. Autorem zdjęć do filmu jest Magdalena Górka, pracująca na co dzień przy amerykańskich produkcjach (?Paranormal Activity 3?).

Producentem filmu jest Scorpio Studio, koproducentami ? Vue Movie Distribution, Orange Polska oraz TAURON Polska Energia. Film współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Dystrybutorem filmu jest Vue Movie Distribution.

Film wejdzie do kin 7 lutego 2014

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz