„Jack Strong” przedpremierowo w ramach cyklu Kocham Kino w Multikinie (05-06.02.2014)

Rzucił wyzwanie Imperium. Zmienił losy świata. Zapłacił za to najwyższą cenę. ?Jack Strong? ? nowy film Władysława Pasikowskiego już 5 lutego przedpremierowo w Multikinie Warszawa Ursynów w ramach cyklu ?Kocham Kino w Multikinie?. Po projekcji odbędzie się spotkanie z twórcami filmu.

Natomiast 6 lutego pokaz filmu odbędzie się w pozostałych Multikinach. Na seanse zaprasza autorka cyklu, Grażyna Torbicka. Pułkownik Ryszard Kukliński ma dostęp do najtajniejszych akt Układu Warszawskiego. Kiedy dowiaduje się o poufnych planach, które mogą doprowadzić do wybuchu III wojny światowej, postanawia działać. Podejmuje współpracę z CIA. Funkcjonując w samym środku systemu sowieckiego jest skazany na samotną walkę, o której nie może powiedzieć nawet własnej żonie. Jak długo będzie mógł działać za plecami KGB? Przekazując Amerykanom tajne dokumenty wie, że ryzykuje życiem. Nie tylko swoim, ale także swoich synów i żony. Kiedy w walce o wolność zaryzykuje wszystko, wszystko może stracić. Scenariusz filmu powstał przy współpracy z agentami CIA, a film nakręcono w trzech językach ? polskim, angielskim i rosyjskim. W roli pułkownika Kuklińskiego zobaczymy Marcina Dorocińskiego (Róża, Obława, Drogówka), w postać Davida Fordena ? oficera CIA, z którym Strong nawiązuje współpracę, wcielił się Patrick Wilson (Watchman. Strażnicy, Anioły w Ameryce, Prometeusz), żonę pułkownika zagrała Maja Ostaszewska (Katyń, Uwikłanie), jego synów Józef Pawłowski i Piotr Nerlewski, a agentkę CIA Dagmara Domińczyk (Kinsey, Hrabia Monte Christo). W pozostałych rolach zobaczymy plejadę cenionych polskich i rosyjskich aktorów: Krzysztofa Pieczyńskiego, Mirosława Bakę, Ireneusza Czopa, Zbigniewa Zamachowskiego, Krzysztofa Globisza i Pawła Małaszyńskiego oraz Olega Maslennikova i Dimitriego Bilova. Zdjęcia zrealizowała Magdalena Górka (Paranormal Activity 3).

Producentem filmu jest Scorpio Studio, koproducentami: Vue Movie Distribution, Orange Polska, TAURON Polska Energia, Sebastian Kulczyk oraz Narodowe Centrum Kultury. Film współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Dystrybutorem filmu jest Vue Movie Distribution.

Kocham Kino w Multikinie: ?Jack Strong? reż. Władysław Pasikowski Polska 2014, 120?

5.02 (środa), godz. 19.00 - Multikino Ursynów. Po seansie odbędzie się spotkanie z twórcami filmu, które poprowadzi Grażyna Torbicka. 6.02 (czwartek), godz. 19.00 ? wybrane kina sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdynia, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań Stary Browar, Sopot, Szczecin, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki

Ceny biletów: Normalny: 22 zł Ulgowy: 18 zł

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz