?Jack Strong? ? ponad 1 mln widzów w kinach!

?Jack Strong? pobił rekord frekwencyjny - jest najpopularniejszym polskim filmem 2014 roku. Najnowszy film Władysława Pasikowskiego obejrzało ponad milion widzów!

Film zachwyca zarówno publiczność jak i znanych krytyków. ?Jest tak dobry, że szkoda go zamykać w jednym zdaniu? - mówi Grażyna Torbicka (Kocham Kino, TVP2) - ?Reżyser zadbał o napięcie. Przez cały film można odnieść wrażenie, że lada chwila coś wybuchnie, ktoś zginie. Jakbyśmy oglądali Ojca chrzestnego? ? dodaje Antoni Bohdanowicz (Natemat.pl). ?To bardzo udany thriller, znajdujący się gdzieś w połowie drogi między intelektualną złożonością Szpiega Tomasa Alfredsona, a lekkością filmów o Jamesie Bondzie? ? pisze Cyprian Łakomy (Polska Głos Wielkopolski). To także film, który bliżej przygląda się, wręcz obnaża, mechanizmy działania pewnej epoki, w których widać nasz ?narodowy charakter?. ?To pierwszy film, który tak uczciwie zdaje sprawę z tamtego zniewolenia, nadal ciążącego na naszej mentalności. Ważny film na dziś (?)? przekonuje Tadeusz Sobolewski (Gazeta Wyborcza). ?To opowieść o strachu, odwadze, moralnych wyborach i samotności człowieka skrywającego tajemnice. Ale również o inwigilacji i dusznej atmosferze autorytarnego państwa? ? podkreśla Krzysztof Kwiatkowski (Wprost).

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=78N-V-GvJjU[/youtube]

?Jack Strong? dużym zainteresowaniem cieszy się także wśród uczniów i nauczycieli. Do wspólnego oglądania filmu zachęca szkoły Grażyna Torbicka. ?Uważam, że jest to film, na który powinny pójść wszystkie szkoły. Ponieważ tego okresu historii polski nie uczą?- przekonuje. ?Warto zachęcać młodzież do obejrzenia tego filmu, warto organizować wspólne wyjścia w szkołach w ramach lekcji wychowania obywatelskiego, warto po filmie prowadzić wśród uczniów dyskusje na temat dramatycznych wyborów, jakich musieli dokonywać Polacy w okresie rządów komunistycznych? - dopowiada Wojciech Starzyński (Wpolityce.pl).

"Jack Strong". Szpieg, który pokonał Imperium W KINACH!

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz