„Jack Strong” nr 1 w box office! ponad 837 tys. widzów

?Jack Strong? cieszy się w kinach niesłabnącą popularnością. Najnowszy film Władysława Pasikowskiego zajął 1. miejsce w weekendowym box office. Do tej pory film obejrzało ponad 837 tysięcy widzów.

Z czego wynika niezwykła popularność ?Jacka Stronga?? ?To pierwszy polski thriller szpiegowski z prawdziwego zdarzenia? ? pisze Łukasz Knap. ?To film tak dobry, że szkoda go zamykać w jednym zdaniu? - mówi Grażyna Torbicka (Kocham Kino, TVP2). ?Reżyser zadbał o napięcie. Przez cały film można odnieść wrażenie, że lada chwila coś wybuchnie, ktoś zginie. Jakbyśmy oglądali Ojca chrzestnego? ? dodaje Antoni Bohdanowicz (Natemat.pl). ?To bardzo udany thriller, znajdujący się gdzieś w połowie drogi między intelektualną złożonością Szpiega Tomasa Alfredsona, a lekkością filmów o Jamesie Bondzie? ? pisze Cyprian Łakomy (Polska Głos Wielkopolski). To także film, który bliżej przygląda się, wręcz obnaża, mechanizmy działania pewnej epoki, w których widać nasz ?narodowy charakter?. ?To pierwszy film, który tak uczciwie zdaje sprawę z tamtego zniewolenia, nadal ciążącego na naszej mentalności. Ważny film na dziś (?) Dla mnie to film o Polsce. Także o mnie, dawnym obywatelu PRL. Film o polskim kompleksie, który ciąży nam do dziś. Desperacka próba przełamania poczucia, że nic się nie da zrobić, że nic nie zależy od nas - to wielki temat Jacka Stronga? ? przekonuje Tadeusz Sobolewski (Gazeta Wyborcza). ?To opowieść o strachu, odwadze, moralnych wyborach i samotności człowieka skrywającego tajemnice. Ale również o inwigilacji i dusznej atmosferze autorytarnego państwa? ? podkreśla Krzysztof Kwiatkowski (Wprost).

Scenariusz do filmu powstał przy współpracy z agentami CIA, a film nakręcono w trzech językach ? polskim, angielskim i rosyjskim. W roli pułkownika Kuklińskiego zobaczymy znakomitego Marcina Dorocińskiego (?Róża?, ?Obława?, ?Drogówka?), w postać Davida Fordena ? oficera CIA, z którym Strong nawiązuje współpracę, wcielił się Patrick Wilson (?Watchman. Strażnicy?, ?Anioły w Ameryce?, ?Prometeusz?), żonę pułkownika zagrała Maja Ostaszewska (?Katyń?, ?Uwikłanie?), jego synów Józef Pawłowski i Piotr Nerlewski, agentkę CIA Dagmara Domińczyk (?Kinsey?, ?Hrabia Monte Christo?). W pozostałych rolach zobaczymy plejadę cenionych polskich i zagranicznych aktorów: Krzysztofa Pieczyńskiego, Mirosława Bakę, Ireneusza Czopa, Zbigniewa Zamachowskiego, Krzysztofa Globisza i Pawła Małaszyńskiego oraz Olega Maslennikova i Dimitriego Bilova. Zdjęcia zrealizowała Magdalena Górka (?Paranormal Activity 3?).

Producentem filmu jest Scorpio Studio, koproducentami: Vue Movie Distribution, Orange Polska, Narodowe Centrum Kultury oraz TAURON Polska Energia. Film współfinansowany jest  przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Dystrybutorem filmu jest Vue Movie Distribution.

Jack Strong. Szpieg, który pokonał Imperium. JUŻ W KINACH!

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz