Jacek Koman na planie filmu „Disco polo”

Jacek Koman to kolejna gwiazda, która znalazła się w obsadzie filmu DISCO POLO w reżyserii Maćka Bochniaka. Aktora zobaczymy w roli Katiuszy ? potentata zza wschodniej granicy z ciemną przeszłością i nieograniczonymi wpływami.

Koman to aktor, który idealnie sprawdza się w rolach trudnych, złożonych postaci.Artystów z tak wielkim międzynarodowym obyciem i doświadczeniem jest w Polsce niewielu. Po debiucie w jednym z pierwszych filmów Juliusza Machulskiego ?Bezpośrednie połączenie", aktor na wiele lat wyemigrował najpierw do Austrii, a potem do Australii, gdzie osiedlił się na dobre. W 2001 roku Jacek zagrał u boku Nicole Kidman i Ewana Mc Gregora w nagrodzonym dwoma Oscarami musicalu Baza Luhrmanna "Moulin Rouge", gdzie w brawurowy sposób wykonał utwór ?El Tango de Roxanne?. Swój charakterystyczny głos Jacek Koman wykorzystuje jednak nie tylko w filmach i w teatrze, jestrównież wokalistą zespołu VulgarGrad.

Od 2008 roku aktor pojawia się w produkcjach rodzimych, zagrał m.in. w hicie kinowym ?Kochaj i tańcz", w serialach ?Usta, usta", ?Hotel 52" czy ?Lekarze".

W filmie DISCO POLO Koman wciela się w rolę Katiuszy, pozbawionego skrupułów biznesmena o szemranej przeszłości, który bardzo namiesza w planach głównych bohaterów.

DISCO POLO to niezwykle barwny film o kulturowym i socjologicznym fenomenie, który porwał miliony Polaków. W rolach głównych występują najzdolniejsi polscy aktorzy młodego pokolenia: Joanna Kulig (?Sponsoring?), Dawid Ogrodnik (?Chce się żyć?, ?Jestem bogiem?), Piotr Głowacki (?Dziewczyna z szafy) i Aleksandra Hamkało (?Big love?, ?Sala samobójców?).

Film wyreżyseruje Maciej Bochniak, autor głośnego pełnometrażowego dokumentu ?Miliard szczęśliwych ludzi?, którego pretekstem była chińska przygoda zespołu Bayer Full. Scenariusz do DISCOPOLO Bochniak napisał wspólnie z (debiutującym w roli scenarzysty) Mateuszem Kościukiewiczem, znanym kinomanom m.in. z brawurowej kreacji aktorskiej w filmie Jacka Borcucha ?Wszystko, co kocham?.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz