Jacek Braciak pasowany na rycerza

6 września na ekrany trafi animacja Rycerz Blaszka. Pogromca smoków. W polskiej wersji głosów udziela aktorska śmietanka: Jacek Braciak, Artur Barciś, Cezary Żak, Janusz Chabior, Jarosław Boberek i Jolanta Fraszyńska.

Rycerz Blaszka to postać, która najpierw zaistniała w literaturze. Jej "ojcami" są Jörg Hilbert i Felix Janosa, którzy łącznie stworzyli jedenaście powieści. Każda okazywała się bestsellerem, trafiając na szczyty niemieckich list sprzedaży. Premierom książek towarzyszyły płytowe wydawnictwa muzyczne pełne piosenek, które pokochali nie tylko najmłodsi. Na fali ich popularności powstał musical Rycerz Blaszka. Jego premiera odbyła się w 2005 roku na deskach słynnego Burgruine Staatz, a spektakl do tej pory cieszy się zainteresowaniem publiczności.

Ekranizację Rycerza Blaszki, którą zrealizowano w technice ?cel-shading?, w samych tylko Niemczech obejrzało ponad 600 000 widzów. 6 września produkcja zagości w polskich kinach. W tytułowej roli wystąpił Jacek Braciak. Aktora, którego głos słyszeliśmy ostatnio w produkcjach Disneya Oz Wielki i Potężny i Merida Waleczna, wspierają gwiazdy Rancza - Artur Barciś i Cezary Żak, obdarzając swymi głosami dwie głowy? jednego smoka Popiołka. Poza nimi usłyszymy też Janusza Chabiora w roli złodziejaszka Boba oraz Jarosława Bobereka jako smoczka Koksa. Obsadę filmu dopełnia znana z Mulan i Ralpha Demolki Jolanta Fraszyńska w roli dzielnej Bożenki, znanej jako Bo - pierwszej damy dworu rycerza Blaszki.

W filmowej wersji najweselszy rycerz królestwa Zardzezii padnie ofiarą spisku złego księcia. Niesłusznie oskarżony o kradzież, zostanie pozbawiony zamku, tytułu i wygnany. Jedynym sposobem na odzyskanie honoru stanie się pokonanie smoka. Aby tego dokonać, Blaszka i jego przyjaciele - waleczny smoczek Koks oraz wierny koń mechaniczny Czoper - wyruszą w pełną przygód wyprawę na koniec świata. Razem przyjdzie im stanąć do walki z dwugłowym potworem, ocalić piękną księżniczkę Bo i powstrzymać księcia, który uwięził dobrego króla Zardzezii.

Źródło: materiały prasowe.


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz