Itay Tiran w Polsce! Główny aktor „Demona” Marcina Wrony na Warszawskim Festiwalu Filmowym!

Rozpoczął się 31. Warszawski Festiwal Filmowy. Jednym z gości tego wydarzenia będzie Itay Tiran ? aktor znany z nagrodzonego Złotym Lwem na MFF w Wenecji ?Libanu?, który gra główną rolę w filmie ?Demon? Marcina Wrony.

Itay Tiran to aktor, którego polscy widzowie znają z filmu ?Biegnij, chłopcze, biegnij? w reżyserii nagrodzonego Oscarem Pepe Danquarta. Wystąpił również w nagrodzonym Złotym Lwem na międzynarodowym festiwalu w Wenecji ?Libanie?. Już od 16 października widzowie w całej Polsce będą mieli okazję zobaczyć go w ?Demonie? - ostatnim filmie Marcina Wrony, w którym Tiran zagrał główną rolę. Jego filmową żonę kreuje Agnieszka Żulewska, a w obsadzie zobaczymy również Adama Woronowicza, Andrzeja Grabowskiego, Tomasza Schuchardta, Katarzynę Herman, Tomasza Ziętka i Cezarego Kosińskiego. Itay Tiran pojawi się na 31. edycji Warszawskiego Festiwalu Filmowego w charakterze gościa festiwalu oraz uczestnika uroczystej premiery ?Demona?, która odbędzie się w warszawskim Multikinie Złote Tarasy w najbliższą niedzielę (11 października).

Marcin Wrona, pytany o początki współpracy z Itay?em Tiranem, odpowiedział:

?Pomysł, żeby główną rolę zagrał aktor z Izraela pojawił się dość wcześnie. Miałem poczucie, że dzięki takiemu obsadzeniu roli Pytona ? żyjącego w Wielkiej Brytanii imigranta z polskimi korzeniami, ?Demon? zyska dodatkowe piętro. Nie dopowiadając zbyt wiele osiągnę wrażenie, które jest też ważne dla odbioru filmu. W tym czasie, kiedy o tym myślałem, okazało się, że Itay był w Polsce i grał w innym filmie. Spotkaliśmy się, dość szybko nawiązaliśmy dobry kontakt, myślę też, że przede wszystkim wyzwanie, jakie stawiała przed aktorem taka rola, było pociągające. Potem na festiwalu w Hajfie poznaliśmy jego agentkę Perry Kafri i tak doszło do współpracy. Myślę jednak, że zawsze w wypadku każdego aktora (niezależnie jakiego formatu jest to gwiazda), decydującym czynnikiem jest, czy propozycja stawia przed nim nowe zadania i zmusza do podjęcia artystycznego ryzyka.?

Itay Tiran urodził się 23 marca 1980 roku w Izraelu. Zanim zajął się aktorstwem, studiował grę na fortepianie. W 1999 roku rozpoczął naukę w Szkole Aktorskiej Beit Zvi. Jako student zagrał m.in. Mozarta w inscenizacji ?Amadeusza? i Bergera w musicalu ?Hair?. Dziś dzieli czas pomiędzy teatr, telewizję i kino.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=5xKBgBiGkog[/youtube]

?Demon? w kinach od 16 października

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz