„Intrygujący”, „Klimatyczny”, „Nowatorski” – zagraniczna prasa o „Demonie” Marcina Wrony

Wczoraj, w ramach 40. edycji międzynarodowego festiwalu filmowego w Toronto, odbyła się światowa premiera ?Demona? w reżyserii Marcina Wrony. Film spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem zachodniej krytyki. Dziennikarze chwalili główne role, atmosferę i nowatorskość polskiej produkcji.

Na odbywającej się właśnie 40. edycji międzynarodowego festiwalu filmowego w Toronto zaprezentowany został ?Demon? Marcina Wrony. Widzowie z całego świata mogli zobaczyć kreacje Adama Woronowicza, Andrzeja Grabowskiego, Tomasza Schuchardta, Agnieszki Żulewskiej, Tomasza Ziętka i Itaya Tirana znanego z nagrodzonego Złotym Lwem na MFF w Wenecji ?Libanu?. Po pokazie krytycy nie kryli swojego zachwytu nad oryginalnością przedstawionej opowieści oraz nad jakością jej realizacji. Oto cytaty z wybranych publikacji prasy zagranicznej:

?Intrygujący? - variety.com

?Wstrząsające doświadczenie kinowe? - reviewbyamoslassen.com

?Inny niż wszystkie?, ?Jedyny w swoim rodzaju?, ?Nie da się zaszufladkować? - waytooindie.com

?Klimatyczny?, ?Perfekcyjnie zrealizowany? - ioncinema.com

?Stylowy i mądry?, ?Niesamowita atmosfera?, ?Odświeżająco nowatorski?, ?Wspaniały i całkowicie oddany roli Itay Tiran? - rogerebert.com

?Demon? już wkrótce zostanie zaprezentowany także polskim widzom. Pokaz nowego filmu twórcy ?Chrztu? i ?Mojej krwi? będzie miał miejsce 17 września na 40. edycji Festiwalu Filmowego w Gdyni, gdzie powalczy o Złote Lwy w Konkursie Głównym. Następnie obraz Marcina Wrony ponownie ruszy w świat, gdzie prezentowany będzie na licznych międzynarodowych festiwalach. Światowa publiczność będzie miała okazję skonfrontować się z ?Demonem? na Stiges Film Festival oraz na projekcjach w ramach Haifa Film Festival i Fantastic Fest w Austin w USA.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=5xKBgBiGkog[/youtube]

?Demon? w kinach od 16 października

Nowy film zdobywcy Srebrnych Lwów Festiwalu Filmowego w Gdyni ? Marcina Wrony, autora głośnego ?Chrztu? pokazywanego m.in. na prestiżowych festiwalach w San Sebastian i Toronto. W doborowej obsadzie, obok Itaya Tirana ? gwiazdy nagrodzonego Złotym Lwem MFF w Wenecji i Europejską Nagrodą Filmową ?Libanu?, m.in. Andrzej Grabowski, Adam Woronowicz, Tomasz Schuchardt i Cezary Kosiński, wspierani przez młode pokolenie ? Agnieszkę Żulewską (?Bejbi blues?) i Tomasza Ziętka (?Kamienie na szaniec?).

Piotr (Itay Tiran), nazywany przez przyjaciół Pytonem, przyjeżdża z Anglii do Polski na ślub z piękną Żanetą (Agnieszka Żulewska). W starym domu otrzymanym w prezencie od przyszłego teścia (Andrzej Grabowski) zamierza urządzić rodzinne gniazdko dla siebie i narzeczonej. Plany komplikują się, gdy w przeddzień wesela mężczyzna znajduje ludzkie szczątki, zakopane nieopodal posesji. Chwilę po makabrycznym odkryciu Piotr traci przytomność, a po odzyskaniu świadomości odkrywa, że jego znalezisko zniknęło, a on sam nie potrafi przypomnieć sobie niczego z ostatnich godzin. Tymczasem rozpoczyna się wesele. Zaproszeni na ceremonię goście, na czele z bratem Żanety - Jasnym (Tomasz Schuchardt) dostrzegają, że z panem młodym zaczyna dziać się coś niepokojącego...

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz