„Intruz” oraz „Zupełnie Nowy Testament” w sekcji Quinzaine des Réalisateurs festiwalu w Cannes!

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej zostały ogłoszone wyniki selekcji filmów prestiżowej niezależnej sekcji Quinzaine des Réalisateurs tegorocznego festiwalu filmowego w Cannes.

Wśród zaprezentowanych tytułów znalazł się "Zupełnie Nowy Testament" - nowy film Jaco Van Dormaela, twórcy "Mr. Nobody" oraz "Ósmego dnia", z Benoît Poelvoorde, Yolande Moreau oraz Catherine Deneuve w rolach głównych - oraz debiut absolwenta łódzkiej Filmówki Magnusa von Horna "Intruz", do którego zdjęcia zrealizował Łukasz Żal, nominowany do Oscara za "Idę".

?Zupełnie Nowy Testament?

Gdzie mieszka Pan Bóg? W Brukseli. Z rodziną, którą tyranizuje. Największą przyjemność sprawia mu bezmyślne oglądanie telewizji, dokuczanie żonie i wymyślanie praw, które coraz bardziej komplikują ludziom życie. Jednak do czasu, gdy jego córka Ea nie może go już znieść i postanawia się zbuntować. Wykrada ojcu z komputera hasła i wszystkie tajemnice, dzięki którym będzie mogła urządzić świat zupełnie od nowa.

?Zupełnie Nowy Testament? to komedia w reżyserii Jaco van Dormaela (?Mr. Nobody?, ?Ósmy dzień?) z Benoît Poelvoorde (?Nic do oclenia?), Yolande Moreau (?Serafina?) i Catherine Deneuve w rolach głównych.

?Intruz"

Jedyna polska pełnometrażowa produkcja zakwalifikowana do udziału w tegorocznym festiwalu filmowym w Cannes. Debiut fabularny Magnusa von Horna, absolwenta łódzkiej szkoły filmowej, wyprodukowany przez Mariusza Włodarskiego (Lava Films) i Madeleine Ekman (Zentropa International Sweden). Autorem zdjęć do filmu jest nominowany do Oscara za "Idę" Łukasz Żal.

Rozgrywająca się na szwedzkiej prowincji historia 17-letniego Johna, który po wyjściu z poprawczaka podejmuje próbę rozpoczęcia nowego życia. Wkrótce zostaje jednak skonfrontowany ze swoją przeszłością, o której chciałby zapomnieć.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz