Imponujący, globalny sukces thrillera „Aż do piekła”

Kina zwiększają zamówienia na kopie o 1300%, a krytycy wróżą Jeffowi Bridgesowi kolejnego Oscara

Aż do piekła

Nie gaśnie ogromne zainteresowanie filmem ?Aż do piekła? ? thrillerem na podstawie scenariusza autora hitu ?Sicario?. Obraz Davida Mackenzie (?Obłąkana miłość?, ?Młody Adam?) zadebiutował na świecie 19 sierpnia, trafiając do wąskiej dystrybucji. Doskonałe przyjęcie ze strony widzów i krytyków sprawiło jednak, że kina ? w niespełna dwa tygodnie ?zwiększyły zapotrzebowanie na kopie o ponad 1300%! Aktualnie ?Aż do piekła? ? uznawany za jeden z najlepszych filmów nie tylko sezonu, ale i całego roku, może pochwalić się prestiżowym certyfikatem jakości serwisu Rottentomatoes oraz statusem mocnego kandydata do tegorocznych Oscarów.

?Bez komiksowych bohaterów i komputerowych efektów, ?Aż do piekła? ? duchowy spadkobierca ?To nie jest kraj dla starych ludzi?, może przynieść Jeffowi Bridgesowi kolejnego Oscara? ? pisał niedawno Esquire. Była to kolejna doskonała recenzja filmu, który od dnia światowej premiery, w ramach 69. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes, nie schodzi z ust krytyków.

?Zniewalający film! Najlepsza rola Bridgesa od czasu ?Prawdziwego męstwa? Coenów? ? chwalił go wcześniej Hollywood Reporter. ?To doskonały thriller?, ?porażająco dobry?, ?oszałamiający spektakl? ? podkreślały Daily Telegraph, Variety i The Guardian. Dustin Heller z Fox TV ogłosił ?Aż do piekła? najlepszym filmem 2016 roku. Zaś Pete Hammond z Deadline określił ?filmem solidnym jak skała?. ?Aż do piekła? to ?prawdziwy klejnot w swoim gatunku?, który ?zapewnia widzom niezapomniane wrażenia? podsumowywały CineVue i Indiewire.

Dzięki podobnym publikacjom ?Aż do piekła? osiągnął spektakularne noty w serwisach zbierających recenzje filmowe. Są to odpowiednio ? 88/100 w Metacritic. I 98% pozytywnych ocen w Rottentomatoes. Popularne ?Pomidory? zdecydowały się na przyznanie filmowi Davida Mackenzie certyfikatu jakości. Dzięki niemu nowy film twórcy ?Sicario? znalazł się w elitarnym gronie tegorocznych hitów kinowych, takich jak: ?Gdzie jest Dory?, ?Obecność 2?, czy ?Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów?.

"Aż do piekła" w kinach od 2 września

Źródło:materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz