„Igrzyska śmiechu. W pieszczeniu ognia” – znakomita parodia megahitu po raz pierwszy w Polsce na Cineman.pl

Już 14 października kino internetowe Cineman.pl zaprasza na "Igrzyska śmiechu. W pieszczeniu ognia", przezabawną parodię stworzoną przez duet reżyserski: Jasona Friedborga i Aarona Seltzera, mających na swoim koncie takie hity jak "Straszny film" czy "Wampiry i Świry". Film zostanie udostępniony w ramach oferty Super Premium VOD, prezentującej filmy, które nie miały jeszcze premiery w Polsce. Film będzie można obejrzeć tylko przez dwa tygodnie, jeszcze przed polskim wydaniem DVD.

"Igrzyska śmiechu. W pieszczeniu ognia" w reżyserii Jasona Friedborga i Aarona Seltzera ("Straszny film" "Wampiry i Świry", "Totalny kataklizm"), to kolejna przebojowa parodia tego duetu - przedstawiająca w krzywym zwierciadle absolutny hit kinowy ostatnich lat "Igrzyska śmierci. W pierścieniu ognia", a także takie wielkie tytuły jak "Avatar", "Harry Potter" czy "Władca pierścieni". Fabuła filmu, jak na rasową parodię przystało jest bardzo prosta. Kantniss (Maiara Walsh) tak jak wszyscy mieszkańcy dwunastego dystryktu głoduje. Na wieść, że w 75. Igrzyskach Śmierci, można wygrać upragnione jedzenie, dziewczyna na ochotnika zgłasza się do zawodów. Jej partnerem w walce jest Peter (Cody Allen Christian), niebyt bystry syn piekarza. Razem rozpoczynają pełną gagów walkę o życie lub starą wędzoną szynkę, ekstra długą zapiekankę i nadgryzionego ogórka.

"Igrzyska śmiechu. W pieszczeniu ognia" to sprawnie zrealizowana komedia, w której autorzy wyolbrzymiają lub przerysowują zbyt patetyczne czy nadmiernie infantylne sceny z pierwowzorów filmowych, a także wyśmiewają otaczające nas zjawiska kultury masowej. Środkiem do realizacji tej niezwykłej parodii był nie tylko odpowiednio napisany scenariusz, scenografia czy kostiumy, ale także dobór aktorów, zdumiewająco podobnych do odtwórców ról parodiowanych postaci. I tak Maiara Walsh ("Wredne dziewczyny 2", "Zombieland") parodiująca Katniss z "Igrzysk śmierci" zwraca uwagę niezwykłym podobieństwem do gwiazdy "Igrzysk śmierci" Jennifer Lawrence. Efekt pracy spółki Friedborg&Seltzer będzie można zobaczyć na Cineman.pl od 14 października.

A już za 2 tygodnie, 28 października wśród absolutnych premier Super Premium VOD użytkownicy będą mogli obejrzeć "Weekend ostatniej szansy", osadzoną w malowniczej scenerii Paryża, nostalgiczną opowieść o przemijaniu, uczuciach i wszystkim, co w życiu najważniejsze, mistrzowsko wyreżyserowaną przez Rogera Michella - reżysera "Notting Hill", z Lindsen Duncan ("Pod słońcem Toskanii", "Czas na miłość") i Jimem Boadbentem ("Atlas chmur", "Moulin Rouge") w rolach głównych.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz