„Ida” Pawła Pawlikowskiego po raz pierwszy w otwartej telewizji!

Już 19 listopada, w czwartkowym cyklu ?Kocham Kino? telewizyjna premiera jednego z najważniejszych polskich filmów ostatnich lat ? nagrodzonego Oscarem i wieloma prestiżowymi nagrodami obrazu Pawła Pawlikowskiego ze znakomitymi kreacjami Agaty Kuleszy, Agaty Trzebuchowskiej i Dawida Ogrodnika!

19 listopada, czwartek, godz. 21:45 (w cyklu Kocham Kino)

Lata 60. w Polsce. Anna (Agata Trzebuchowska) jest nowicjuszką, sierotą wychowywaną w zakonie. Przed złożeniem ślubów matka przełożona stawia jej warunek: Anna musi odwiedzić swoją ciotkę, Wandę (Agata Kulesza), jedyną żyjącą krewną. Kobiety wspólnie wyruszają w podróż, która ma im pomóc nie tylko w poznaniu tragicznej historii ich rodziny, ale i prawdy o tym, kim są obecnie. Poruszający, kameralny, wybitny w obrazie dramat, którym reżyser wraca do rodzinnego kraju. Z wielkim wyczuciem łączy intymną historię młodej kobiety z historycznym i społecznym tłem.

Film Pawła Pawlikowskiego jest laureatem Oscara (2015) w kategorii Najlepszy film obcojęzyczny, jak również niezliczonej liczby prestiżowych nagród na światowych i polskich festiwalach filmowych, w tym BAFTA w kategorii Najlepszy film obcojęzyczny; nagrody FIPRESCI na Toronto International Film Festival, Grand Prix na London Film Festival czy Złotych Lwów na Gdynia Film Festival.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz