„Ida” w drodze po Oscara!

?Ida? Pawła Pawlikowskiego rozpoczyna swoją drogę po Oscara z fantastycznymi recenzjami prasy zagranicznej, wieloma nagrodami i sukcesami frekwencyjnymi między innymi we Francji i USA, co stawia film na bardzo dobrej pozycji. Na Warszawskim Festiwalu Filmowym odbyła się konferencja prasowa, na której poruszono temat promocji obrazu, ewentualnych konkurentów oraz nagród, do których "Ida" została zgłoszona.

"Ida" znajduje się wśród 83 filmów nominowanych w kategorii film nieanglojęzyczny, między innymi obok nowego obrazu Xaviera Dolana "Mommy" czy też zwycięzcy Cannes Nuriego Bilge Ceylana ("Zimowe sen"). Film Pawlikowskiego będzie również walczył o Oscara w głównej kategorii za najlepszy film oraz o nagrody indywidualne: reżyseria (Paweł Pawlikowski), scenariusz (Paweł Pawlikowski, Rebecca Lenkiewicz), zdjęcia (Łukasz Żal, Ryszard Lenczewski) oraz Agata Kulesza za rolę drugoplanową. 

Ewa Puszczyńska, producentka z ramienia Opus Film, zdradziła, że za działania marketingowe w Stanach Zjednoczony jest odpowiedzialna Nancy Willen (w zeszłym roku film ?Wielkie Piękno? Paola Sorrentina, którego promocją się zajmowała, wygrał wyścig o statuetkę). ?Ida? będzie wyświetlana na specjalnych pokazach dla członków Akademii Filmowej.

Aktualnie możemy wesprzeć polską produkcję w People's Choice Awards w ramach Europejskich Nagród Filmowych, oddając swój głos na stronie TUTAJ."Ida" znajduje się w zacnym towarzystwie tuż obok nowej produkcji Larsa von Triera czy też nominowanej w zeszłym roku do Oscara ?Filomeny?.

 
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz