Ich żywiołem jest noc! Kinga Preis śpiewa, a Magdalena Cielecka tańczy w energetycznym zwiastunie polskiego musicalu „Córki dancingu”

Kinga Preis śpiewa PRL-owskie szlagiery, Magdalena Cielecka robi striptiz, a Jakub Gierszał gra na gitarze w porywającym (do tańca) zwiastunie filmu ?Córki dancingu? ? polskiego musicalu, jakiego jeszcze nie było, w którym odżyją największe hity parkietów lat 70. i 80.!

Dwie nastolatki ? Złota i Srebrna ? lądują w środku tętniącego muzyką, mieniącego się światłami neonów i cekinów świata warszawskich dancingów lat 80. Dołączają do muzyków zespołu Figi i Daktyle i z dnia na dzień stając się sensacją nocnego życia stolicy. Tak rozpoczynają się ?Córki dancingu?. Najlepszy Debiut Reżyserski 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni trafi do kin 25 grudnia! Dziś prezentujemy jego pierwszy, roztańczony i rozśpiewany zwiastun.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=M3n_MUdwUPI[/youtube]

Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, producent ?Galerianek? i ?Dziewczyny z szafy?, przedstawia Najlepszy Debiut Reżyserski 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni ? "Córki dancingu" w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej, której krótkometrażowe filmy zdobyły kilkadziesiąt nagród na międzynarodowych festiwalach. Na tegorocznym FF w Gdyni ?Córki Dancingu? otrzymały ponadto Nagrodę za Najlepszą Charakteryzację, a w ręce Agnieszki Smoczyńskiej trafiła Kryształowa Gwiazda Elle. W rolach głównych ? dwie niezwykle uzdolnione aktorki młodego pokolenia: Michalina Olszańska i Marta Mazurek. Wspierają je gwiazdy polskiego kina w nowych, zaskakujących wcieleniach ? Kinga Preis jako królowa sceny disco, Magdalena Cielecka w roli Boskiego Futra rozgrzewająca do czerwoności bywalców PRL-owskich dancingów i Jakub Gierszał jako wirtuoz basowego brzmienia. W tle pulsuje rytmiczna muzyka zespołu Ballady i Romanse oraz najpopularniejsze szlagiery lat 70. i 80. ? od ?Byłaś serca biciem? Andrzeja Zauchy i ?Bananowego songu? grupy Vox po nieśmiertelne ?I Feel Love? Donny Summer w brawurowym wykonaniu samej Kingi Preis.

"Córki dancingu" w kinach od 25 grudnia 2015

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz