„El Clan” – pierwsze i jedyne pokazy w Warszawie tylko w Kinie Atlantic!

Jedyne pokazy w Warszawie 2 tygodnie przed polską premierą filmu "El Clan" w Kinie Atlantic 26 i 28 lutego, którego producentem jest Pedro Almodovar

26 lutego (piątek), godz. 18:40 KUP lub REZERWUJ bilet już teraz. 28 lutego (niedziela), godz. 20:40 KUP lub REZERWUJ bilet już teraz.

Argentyna, początek lat 80. Za obrazem tradycyjnej rodziny z dzielnicy San Isidro, kryje się złowieszczy klan aranżujący porwania oraz dokonujący morderstw.

Na czele klanu stoi ojciec Arquímedes, wyglądający czasem jak niegroźny dziadek z sąsiedztwa, a czasem jak wcielony diabeł o zimnym spojrzeniu, Alejandro, jego najstarszy syn, gwiazda słynnej drużyny rugby CASI, umiejętnie wskazuje mu potencjalne ofiary. Jego sława sprawia, że jest on poza podejrzeniami. Pozostali członkowie rodziny, w mniejszym lub większym stopniu, są zaangażowani w porwania, i mają swój udział w zyskach z okupu od rodzin ofiar

Trapero obdarza okrutną opowieść pewną dozą groteski, którą potęguje stylizacja: fryzury, stroje, pozornie niedopasowana ścieżka dźwiękowa. Oparty na prawdziwej historii rodziny Puccio film obfituje w wartką akcję, intrygi, humor oraz świetnie ukazuje czasy dyktatury oraz powrotu demokracji w Argentynie.

Nagroda Srebrny Lew Najlepszy reżyser Pablo Trapero

Nominacja Złoty Lew Udział w konkursie głównym Pablo Trapero

Nagroda Goya Najlepszy zagraniczny film hiszpańskojęzyczny Pablo Trapero

Bilety dostępne również w kasach kina

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz