Hozier w najpiękniejszym polskim filmie o miłośc

Największy przebój Hoziera ?Take Me To Church?, który zdobył ponad 230 milionów odsłon na Youtubie i szturmem zdobył pierwsze miejsca na światowych listach przebojów, znalazł się w najpiękniejszym polskim filmie o miłości ? ?Chemii?. Muzyk nie wahał się, gdy dostał propozycję umieszczenia tego utworu w filmie. Historia przedstawiona w ?Chemii? -  określana przez ?Hollywood Reporter? jako ?energetyzująca love story o głodzie życia?, trafiła dokładnie we wrażliwość artysty.

Hozier znany jest ze swojego społecznego zaangażowania i wyborów podyktowanych wyłącznie szczerymi odczuciami. ?Chemia? jest filmem, pod którym z czystym sumieniem mógłby się podpisać. To opowieść o niezwykłej miłości dwójki ludzi balansujących na granicy życia i śmierci, miłości i szaleństwa. Film inspirowany jest wydarzeniami z życia Magdy Prokopowicz ? założycielki Fundacji Rak?n?Roll. Reżyser filmu, Bartek Prokopowicz opowiadał o filmie w następujący sposób: ?Chciałem zaznaczyć, że nawet w ekstremalnie trudnych okolicznościach można godnie żyć. Być głodnym życia w momencie, kiedy najmniej istotne rzeczy znaczą najwięcej. Magda mówiła mi, że odnajduje szczęście i przyjemność w każdym doświadczeniu. Niezależnie od tego, czy jest ono pozytywne czy negatywne, ważne, że po prostu JEST.?

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=kLjIeWIoxRs[/youtube]

W rolach głównych w filmie znakomici Agnieszka Żulewska (?Bejbi blues?), Tomasz Schuchardt (?Jesteś Bogiem?), Danuta Stenka oraz Eryk Lubos.  Autorem zdjęć jest Jeremi Prokopowicz (?Herkules?, ?Wenus w futrze?, ?Rzeź?).

?Chemia" w kinach od 2 października

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz