Hollywoodzki aktor składa Polakom życzenia

Hollywoodzki aktor - Crispin Glover - znany z filmów ?Powrót do przeszłości? czy ?Dzikość serca? składa wszystkim Polakom najserdeczniejsze życzenia. Glover przyjechał do Polski na zaproszenie Łukasza Barczyka, reżysera filmowej megaprodukcji pt. ?Hiszpanka?. Glover zagrał w filmie jedną z czołowych postaci ? doktora Abuse. Wynajętego przez pruską armię telepatę, który miał powstrzymać przed powrotem do Polski Ignacego Paderewskiego i tym samym stłumić działania niepodległościowe Polaków w Wielkopolsce.

?Hiszpanka?, którą na kinowym ekranie będzie można obejrzeć już 23 stycznia, to film nakręcony z rozmachem jakiego w Polskiej kinematografii od dawna nie było - dzięki porywającym efektom specjalnym - ponad 450 ujęć efektowych, doskonale zrealizowanym scenom batalistycznym, ale przede wszystkim międzynarodowej obsadzie. Crispinowi Gloverowi na planie towarzyszyli aktorzy z Austrii, Niemiec, Francji. Crispin Glover to jedna z najbardziej intrygujących postaci w świecie filmu. Przełomową rolę zagrał już w 1985 roku w filmie ?Powrót do przeszłości? Roberta Zemeckisa. Nie zgodził się jednak na udział w kolejnej części, nie chcąc zostać na zawsze ?tym facetem z Powrotu do przeszłości?. Potem nadeszła rola maniaka w ?Dzikości serca? Davida Lyncha. Wcielił się w legendarnego Andy?ego Warhola w filmie ?The Doors? Olivera Stone?a. Zagrał także mniejsze, ale przykuwające uwagę role w filmach ?Co gryzie Gilberta Grape?a?? Hallströma, ?Skandalista Larry Flynt? Miloša Formana, w ?Truposzu? Jima Jarmuscha oraz ?Alicji w Krainie Czarów? Tima Burtona. ?Hiszpanka? to film, który wymyka się wszelkim definicjom. To megaprodukcja z międzynarodową obsadą, o zapomnianym w polskiej historii, jedynym zwycięskim powstaniu ? Powstaniu Wielkopolskim. Nic nie jest tu oczywiste, ponieważ do wyzwoleńczej walki włącza się grupa telepatów. Siły zbrojne stają na równi z siłami umysłu. W roli głównej zobaczymy Jana Frycza jako jednego z najsłynniejszych polskich pianistów i polityków - Ignacego Jana Paderewskiego, który w dramatycznych okolicznościach próbuje dotrzeć do Polski. Zamierza mu w tym przeszkodzić pracujący dla pruskiej armii mroczny Doktor Abuse. W grupie spirytystów ratujących Mistrza przed atakiem medium znajdują się kochankowie (Jakub Gierszał i Patrycja Ziółkowska) gotowi poświęcić wszystko - dla wolności Ojczyzny i dla siebie nawzajem.

Film wyreżyserował Łukasz Barczyk. W obsadzie znaleźli się także: Bruce Glover, Florence Thomassin, Jan Frycz, Patrycja Ziółkowska, Jakub Gierszał, Sandra Korzeniak, Magdalena Popławska, Jan Peszek, Tomasz Kowalski, Piotr Głowacki, Karl Markovicks, Thomas Schweiberer, Jack Recknitz, Fritz von Friedl i wielu innych wspaniałych aktorów. Źródło: materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz