W hołdzie Paulowi Walkerowi – „Brick Mansions. Najlepszy z najlepszych”

?Brick Mansions. Najlepszy z najlepszych? ? ostatni film z kompletną rolą Paula Walkera ? został dedykowany pamięci tragicznie zmarłego aktora. Przypominamy największe dokonania w jego karierze.

Paul Walker urodził się 12 września 1973 roku w Glandale w Kalifornii. Jego dzieciństwo przepełnione było sportem i pasją do surfingu. Nie lada inspirację dla młodego Paula stanowił dziadek od strony ojca, który trenował zawodowo boks oraz brał udział w wyścigach samochodowych Forda. Walker rozpoczął karierę już w najmłodszych latach, biorąc udział w nagraniach do reklam telewizyjnych. W wieku 12 lat zadebiutował w popularnym serialu telewizyjnym ?Autostrada do nieba?. Na kolejne propozycje nie trzeba było długo czekać. Jako czternastolatek wystąpił w kinowym horrorze ?Potwór w szafie? oraz sensacyjnym ?Rozkaz ? zabijać?.

W ciągu kolejnych lat w dorobku Paula Walkera można znaleźć role przystojnych surferów, koszykarzy czy graczy futbolu amerykańskiego. Przełomem w jego karierze okazał się występ w pierwszym filmie z serii ?Szybcy i wściekli?. Był to rok 2001. Wcielił się wówczas w rolę funkcjonariusza FBI Briana O?Connera. Za ten występ otrzymał nagrodę na Hollywood Film Festival oraz wyróżnienia na MTV Movie Awards i Teen Choice Awards. W 2001 roku Paul Walker został również wybrany przez magazyn People jednym z pięćdziesięciu najpiękniejszych ludzi świata.

?Za szybcy, za wściekli?, czyli druga część popularnej serii nadała prawdziwego tempa karierze Paula Walkera. W 2006 roku aktor zagrał w ?Sztandarze chwały? wyreżyserowanym przez samego Clinta Eastwooda. Począwszy od 2009 roku, co 2 lata powstawały kolejne odsłony popularnej serii ?Szybkich i wściekłych?. Zawrotne obroty kariery nie zwalniały ani na moment, aż do feralnego dnia?

30 listopada 2013 roku Paul Walker wziął udział w aukcji charytatywnej zorganizowanej przez założoną przez siebie organizację ?Reach Out Worldwide?. Jej celem było zbieranie funduszy na pomoc regionom dotkniętym katastrofom naturalnym. Po opuszczeniu budynku wraz ze swoim doradcą finansowym i współzałożycielem organizacji, Paul Walker wybrał się na przejażdżkę sportowym samochodem. Niestety, nigdy już z niej nie powrócił?

Film ?Brick Mansions. Najlepszy z najlepszych? jest ostatnim tytułem w karierze przedwcześnie zmarłego aktora, w którym zdążył  wykreować pełną rolę. Twórcy zadedykowali film Paulowi Walkerowi. Plansza zamykająca obraz głosi:

?IN LOVING MEMORY OF PAUL WALKER?

?Brick Mansions. Najlepszy z najlepszych?

w kinach od 25 kwietnia

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz