Z ?Hobbita? do powstańczego ?Miasta 44? ? imponujący początek kariery Józefa Pawłowskiego!

W ?Jacku Strongu? wcielał się w syna pułkownika Ryszarda Kuklińskiego, a w polskim dubbingu ?Hobbit: Niezwykła podróż? użyczał głosu samemu Frodo Bagginsowi. Teraz, po występach u Andrzeja Wajdy (?Wałęsa. Człowiek z nadziei?) i Władysława Pasikowskiego (?Jack Strong?), 24-letni Józef Pawłowski dopisuje do konta najważniejszą rolę w karierze. Jest nią pierwszoplanowa kreacja w filmie Jana Komasy ? ?Miasto 44? ? jednej z najbardziej oczekiwanych i największych polskich produkcji ostatnich lat.

?Miasto 44? to film o młodych ludziach, którzy zostali postawieni przed bardzo trudnymi wyborami, lecz postanowili walczyć o siebie i swoje ideały? ? mówi Józef Pawłowski. W spektakularnym obrazie Jana Komasy zagrał Stefana Zawadzkiego ? syna oficera Wojska Polskiego, który przejął obowiązki głowy rodziny po tym, jak jego ojciec zginął w kampanii wrześniowej w 1939 roku.

Chociaż Stefan obiecał matce, że nie zaangażuje się w działalność ruchu oporu, kiedy tylko nadarza się okazja ? wstępuje w szeregi Armii Krajowej. Do konspiracji wciąga go Kama (Anna Próchniak), sąsiadka z kamienicy na warszawskiej Woli, z którą przyjaźni się od dziecka. Dziewczyna skrycie kocha się w Stefanie, mając nadzieję, że po wojnie będą razem. Ale to za sprawą spotkania z subtelną i wrażliwą Biedronką (Zofia Wichłacz) Stefan zazna smaku pierwszej, młodzieńczej miłości.

?Miasto 44? to kino, jakiego w Polsce jeszcze nie było? ? stwierdza Pawłowski. ?Jeżeli patrzymy na warstwę emocjonalną, to film ten nie daje możliwości bycia obojętnym, nie pozwala siedzieć i się nudzić. To film, z którym widz musi się zmierzyć. Historia, wobec której trzeba zająć własną pozycję? ? podsumowuje aktor.

MIASTO 44  w kinach od 19 września

Źródło:materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz