Hit Jana Komasy przyciągnął do kin ponad 1 000 000 widzów! „Boże Ciało” w pierwszej 5. największych sukcesów tegorocznego box office

„Boże Ciało” równo miesiąc od premiery może pochwalić się wynikiem 1 059 100 widzów. To oznacza, że polski kandydat do Oscara jest już na 5. miejscu w zestawieniu największych polskich sukcesów tegorocznego box office. Sukces „Bożego Ciała” już przenosi się na arenę międzynarodową, bowiem prawa do dystrybucji filmu zostały sprzedane na terytoria obejmujące niemalże wszystkie kontynenty. Polski kandydat do Oscara jest także obiektem zainteresowania wielu imprez filmowych – na chwilę obecną film otrzymał zaproszenia na prawie 60 festiwali. Produkcja będzie reprezentować Polskę w wyścigu po Oscary w kategorii najlepszy film międzynarodowy. W planach jest również 8-odcinkowy serial na podstawie filmu i scenariusza Mateusza Pacewicza. Na początku listopada dzieło Komasy wzięło udział w The Contenders – wydarzeniu organizowanym przez portal Deadline. To jedna z najważniejszych i najbardziej prestiżowych imprez, która rozpoczyna sezon nagród w Stanach Zjednoczonych i jest ważną częścią każdej kampanii oscarowej. Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej ogłosiło także, że „Boże Ciało” powalczy o nominację do Złotego Globa w kategorii najlepszy film zagraniczny.

Ogromny sukces filmu jest w dużej mierze zasługą charyzmatycznego Bartosza Bieleni – debiutujący w głównej roli aktor za swoją kreację zebrał już szereg nagród. Tylko na Festiwalu w Gdyni otrzymał dwa wyróżnienia: uhonorowano go „Kryształową Gwiazdę Elle”, a Onet obwołał „Odkryciem Festiwalu”. Odtwórca roli Daniela zdobył również „Złotego Szczeniaka” na Festiwalu Aktorstwa Filmowego we Wrocławiu, a także nagrody dla najlepszego aktora: „Srebrnego Hugona” na a 55. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Chicago oraz na festiwalach w Al-Dżunie w Egipcie i Bordeaux we Francji. Kapituła Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego w tym tygodniu ogłosiła także, że Bartosz Bielenia jest jednym z tegorocznych nominowanych. Aktor powalczy o prestiżową nagrodę w 50-lecie konkursu już 3 grudnia.

„Boże Ciało” wciąż w kinach, tymczasem w serwisie Spotify można posłuchać już soundtracku z filmu: https://spoti.fi/2pBRCxJ.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz