Historia odwagi, oparta na faktach

?Ocalony? to zrealizowana z wielkim rozmachem, oparta na faktach opisanych w bestsellerowej książce Marcusa Luttrella opowieść o braterstwie, heroizmie oraz niezwykłej odwadze. Film przedstawia prawdziwą historię niewiarygodnej misji czwórki komandosów Navy SEALs, którzy mieli zneutralizować jednego z przywódców Al-Kaidy, lecz ostatecznie zostali zapędzeni przez wrogie siły w pułapkę w afgańskich górach.

Grupa została osaczona przez talibskich bojowników oraz odcięta od jakiejkolwiek pomocy, a jej członkowie zmuszeni do zmierzenia się z trudnymi dylematami moralnymi. Stawiając swe życie na szali, czterech zahartowanych w boju mężczyzn odnalazło w sobie pokłady siły i odwagi, by podjąć się walki do samego końca.

Książka autorstwa Marcusa Luttrella, jedynego ocalałego z tamtej misji żołnierza, stała się dla wielu ludzi źródłem niewyczerpanej motywacji oraz niezwykle poruszającym wykładem na temat siły ludzkiego ducha w starciu z przytłaczającymi wyzwaniami fizycznymi oraz moralnymi. W ?Ocalonym? w Luttrella wcielił się Mark Wahlberg. W rolach pozostałych członków elitarnej drużyny, którzy oddali wszystko dla swych żołnierskich braci, wystąpili Taylor Kitsch jako Michael Murphy, Emile Hirsch jako Danny Dietz oraz Ben Foster jako Matthew ?Axe? Axelson. Rolę Erika Kristensena, dowódcy misji Navy SEALs w Afganistanie, zagrał Eric Bana.

Przeżył, by móc o tym opowiedzieć.

W KINACH OD 14 MARCA


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz