Hip-hopowy przebój „Słup” w filmie „Boże Ciało”. Raper Białas zachwycony dziełem Jana Komasy

„To co zrobił odtwórca głównej roli jest legendarne”

Hip-hopowy przebój „Słup” w jednej z najmocniejszych scen w „Bożym Ciele”. Autor utworu, raper Białas, pod wrażeniem dzieła Jana Komasy

Od dziś w kinach można oglądać najnowszy film Jana Komasy. „Boże Ciało” zyskało już szerokie uznanie krytyków i publiczności na prestiżowych festiwalach m.in. w Wenecji i Toronto. Film jest polskim kandydatem do Oscara w kategorii film międzynarodowy, a w Hollywood są już plany adaptacji dzieła na serial. W miniony wtorek w Warszawie odbyła się polska premiera filmu – pojawił się na niej raper Białas, którego utwór „Słup” został wykorzystany w jednej ze scen.

„Film zrobił na mnie ogromne wrażenie. Gra aktorska jest na najwyższym poziomie. Trzeba docenić zwłaszcza odtwórcę głównej roli, bo to co zrobił, jest naprawdę legendarne” – mówi popularny raper. Utwór „Słup” powstał w 2017 roku po wydaniu płyty „Polon” Białasa, jako niezależny singiel. Jan Komasa zainspirował się nim na tyle, że postanowił wykorzystać go w swoim filmie, gdzie wspólnie rapują go aktorzy – Bartosza Bielenia i Tomasz Ziętek. „Uważam, ze to jedna z mocniejszych scen” – powiedział Białas.

Zobaczcie pełną wypowiedź Białasa oraz jedną z najmocniejszych scen filmu „Boże Ciało”!

Raper Białas na premierze „Bożego Ciała”

Białas, czyli Mateusz Karaś to jeden z największych graczy na polskiej scenie hip-hopowej. Sprzedał ponad 70 000 płyt, debiutując pięć razy na polskiej liście sprzedaży OLiS, w tym trzy razy na podium. Raper zdobył trzy złote płyty oraz jedną platynową. Współpracował ponadto m.in. z takimi wykonawcami jak: Koldi, Quebonafide, Paluch, Bonus RPK, Sitek, Bedoes, ReTo, Taco Hemingway, Alcomindz Mafia, Wac Toja czy Żabson. Jego utwory w serwisie YouTube mają od kilku do kilkudziesięciu milionów odsłon.

Fot. Robert Prach

Światowa premiera „Bożego Ciała” odbyła się na Festiwalu w Wenecji, gdzie film otrzymał aż dwie nagrody: Europa Cinemas Label i Inclusive Award Edipo Re. Dzieło Jana Komasy – twórcy hitów „Miasto 44” i „Sala samobójców”, zostało także zaprezentowane w sekcji Contemporary World Cinema w ramach Festiwalu Filmowego w Toronto – największej i najważniejszej imprezie tego typu w Ameryce Północnej. Azjatycka premiera obrazu odbyła się natomiast na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Busan w Korei Południowej. „Boże Ciało” triumfowało również podczas 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie twórcy zdobyli aż dziesięć nagród, w tym: za najlepszy scenariusz, reżyserię, najlepszą drugoplanową rolę kobiecą. Filmowi przyznano również cenne wyróżnienia środowiskowe – Nagrodę Publiczności, Dziennikarzy oraz Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych. W połowie września polska Komisja Oscarowa powołana przez dyrektora PISF Radosława Śmigulskiego zdecydowała, że „Boże Ciało” będzie reprezentować Polskę w wyścigu po Oscary w kategorii najlepszy film międzynarodowy. Dzieło Jana Komasy uhonorowano także nagrodą Silver Star dla najlepszego filmu 3. edycji El Gouna Film Festival w Egipcie, gdzie za najlepszego aktora uznano Bartosza Bielenię. Film zebrał laury także podczss Reykjavík International Film Festival.

Polski kandydat do Oscara już w kinach!

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz