HBO zaprasza do wzięcia udziału w akcji krwiodawstwa Bleed For The Throne – oddaj krew!

HBO oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie zapraszają do wzięcia udziału w akcji krwiodawstwa Bleed For The Throne – oddaj krew! Z okazji nadchodzącej premiery ostatniego sezonu kultowego serialu HBO Gra o tron, widzowie zachęcani są do okazania swojego zaangażowania i jednocześnie zrobienia czegoś dobrego dla innych. 26, 27, 28 oraz 30 marca w Warszawie wszyscy chętni będą mogli oddać krew i odebrać unikatowe gadżety serialowe Gry o tron. W sobotę, 30 marca została przewidziana dodatkowa atrakcja – Żelazny Tron w Arkadach Kubickiego pod Zamkiem Królewskim w Warszawie.

­W ciągu siedmiu minionych sezonów niejeden z bohaterów Gry o tron przelał krew. Wielu z nich oddało wręcz dla tronu życie… Teraz, w przededniu premiery ósmego, finałowego sezonu tej kultowej produkcji, HBO zachęca wszystkich, nie tylko jej najbardziej zagorzałych fanów, do połączenia sił i wspólnego zaangażowania się w akcję, która ma na celu zebranie jak największej ilości krwi ratującej życie. Wszystko pod nazwą Bleed For The Throne – oddaj krew!

Bleed For The Throne to globalna inicjatywa HBO organizowana w piętnastu krajach na świecie.Kampania rozpoczęła się na tegorocznym festiwalu SXSW w Austin i trwać będzie marcu i kwietniu. Poza Polską i Stanami Zjednoczonymi krew zbierana jest także w takich krajach jak: Norwegia, Szwecja, Węgry, Rumunia, Czechy, Bułgaria, Serbia, Grecja, Chorwacja, RPA, Kenia, Ghana oraz Botswana.

W Polsce akcja krwiodawstwa organizowana jest przez HBO oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie we współpracy z partnerami – firmami Netia, Play oraz UPC. Organizatorzy zapraszają do włączenia się w inicjatywę i oddawanie krwi. Krew będzie można oddać w Warszawie w ostatnim tygodniu marca – 26, 27, 28 lub 30 marca – w jednym z mobilnych punktów poboru krwi lub stworzonym specjalnie na tę okazję stacjonarnym punkcie w centrum miasta. Dla osób, które zdecydują się na oddanie krwi i przyłączenie się tym samym do inicjatywy HBO przygotowało unikatowe gadżety serialowe Gry o tron. Szczegółowy harmonogram akcji znajduje się w tabeli poniżej, a także na stronie bleedforthethrone.pl.

Finałem czterodniowej akcji krwiodawstwa Bleed For The Throne – oddaj krew! będzie sobota, 30 marca. Wtedy właśnie, w Arkadach Kubickiego przy placu Zamkowym 4 w Warszawie, powstanie specjalny stacjonarny punkt poboru krwi. W tym miejscu na fanów Gry o tron czekać będzie sporo atrakcji. Jedną z nich będzie możliwość zrobienia sobie zdjęcia na Żelaznym Tronie czy spędzenia czasu przy jednej z gier planszowych lub zręcznościowych inspirowanych serialem. 

W ramach akcji Bleed For The Throne – oddaj krew! krew będzie można oddać w Warszawie w jednym z wybranych terminów:

26 marca (wtorek) godz. 09.00 – 14.00
parking obok kompleksu biurowego SPARK, al. Solidarności 173 (partner: UPC)

27 marca (środa) godz. 11.00 – 16.00
parking przy Pałacu Kultury i Nauki, obok stacji Metro Centrum

28 marca (czwartek) godz. 09.00 – 14.00
parking obok kompleksu biurowego przy ul. Taśmowej 7 (partnerami akcji są: Netia oraz Play)

30 marca (sobota) godz. 10.00 – 15.00
Arkady Kubickiego, pl. Zamkowym 4 – finał akcji

Aby móc oddać krew, należy odpowiednio się do tego przygotować. Wszystkie niezbędne wskazówki znajdują się na stronie RCKiK w Warszawie (www.rckik-warszawa.com.pl). Wśród nich znajdują się przede wszystkim takie rady, jak:
- w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi należy wypić ok. 2 l płynów (woda mineralna, soki),
- dobrze jest być wyspanym,
- przed oddaniem krwi należy spożyć lekki posiłek oraz wykluczyć z diety tłuszcze pochodzenia zwierzęcego (np. mleko),
- należy ograniczyć palenie papierosów,
- nie należy zgłaszać się do oddania krwi, jeśli jesteśmy przeziębieni (dyskwalifikuje nawet katar) lub przyjmujemy leki,
- krwi nie można oddać bezpośrednio po spożyciu alkoholu czy środków odurzających.

Wszystkie szczegóły, w tym także lista miejsc, w których odbędą się akcje krwiodawstwa, znajdują się na stronie: bleedforthethrone.pl

Dołącz do fanów Gry o tron i oddaj krew, która ratuje życie!

Źródło:materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz