HBO na Festiwalu Filmowym w Gdyni!

 

HBO Polska, współorganizator 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni, zaprasza na cykl Wieczory Filmowe HBO, w ramach którego widzowie obejrzą trzy znakomite produkcje HBO. W czwartek, 18 września HBO zaprasza na Masterclass szefa produkcji HBO Europe ? Antony?ego Roota.

W ramach odbywającego się festiwalu w Gdyni HBO przygotowało cykl pokazów pod hasłem Wieczory Filmowe HBO. Widzowie będą mogli obejrzeć trzy pełnometrażowe produkcje HBO: adaptację sztuki Larry?ego Kramera o początkach epidemii AIDS w USA pt. ?Odruch serca?? z Markiem Ruffalo i Julią Roberts, obsypany nagrodami film ?Wielki Liberace? o genialnym i ekscentrycznym  pianiście włosko-polskiego pochodzenia oraz nagrodzoną siedmioma statuetkami Emmy ?Temple Grandin?? z brawurową rolą Claire Danes. Pokazy odbywają się codziennie przez trzy dni od wtorku, 16 września o godz. 22.00 w Multikinie Gdynia w sali nr 8. Wstęp na projekcje jest bezpłatny, wystarczy w kinie pobrać wejściówkę.

HBO Polska zaprasza również profesjonalistów z branży filmowej do udziału w Masterclass HBO prowadzonym przez Antony'ego Roota, Executive Vice President of Programming and Production HBO Europe, odpowiedzialnego  za lokalne produkcje w 15 krajach, w tym w Polsce, Czechach, w Rumunii i na Węgrzech. Masterclass organizowany jest pod hasłem ?Development projektów telewizyjnych ? różnice w podejściu do rozwoju produkcji fabularnych na rynku międzynarodowym?. Spotkanie odbędzie się w Multikinie, w czwartek 18 września, o godz. 17.00. Wstęp za okazaniem zaproszenia lub akredytacji festiwalowej.

HBO jest współorganizatorem Festiwalu Filmowego w Gdyni, który odbywa się w dniach 15 ? 20 września.

We wtorek, 16 września jako pierwszy zostanie pokazany film ?Odruch serca? w reżyserii Ryan Murphy?ego. Akcja filmu toczy się w środowisku nowojorskich gejów na początku lat 80., kiedy to pojawiają się kolejne śmiertelne przypadki zakażenia tajemniczym wirusem, na który nikt nie zna lekarstwa. Pisarz Ned Weeks (Mark Ruffalo) wraz z grupą przyjaciół stawia sobie za cel zwiększenie świadomości choroby. W filmie opartym na autobiograficznej sztuce Larry?ego Kramera występują Mark Ruffalo, Matt Bomer, Taylor Kitsch, Jim Parsons oraz Julia Roberts.

W środę, 17 września widzowie będą mogli obejrzeć film ?Wielki Liberace? w reżyserii Stevena Soderbergha z rewelacyjnymi rolami Michaela Douglasa oraz Matta Damona. To obsypana nagrodami historia genialnego i ekscentrycznego pianisty włosko-polskiego pochodzenia ? Valentino Liberace, po polsku po prostu Władzia. Film opowiada historię jego burzliwego związku z młodszym o kilkadziesiąt lat Scottem Thorsonem. Douglas otrzymał za swoją kreację szereg nagród, m.in. statuetkę Złotego Globu i Emmy. Młodego kochanka Liberace, Scotta Thorsona, zagrał Matt Damon, który za swoją rolę otrzymał nominacje m.in. do Emmy, BAFTY i Złotego Globu. Obok nich w filmie wystąpili również Dan Aykroyd, Scott Bakula i Rob Lowe. Światowa premiera filmu odbywała się podczas festiwalu w Cannes.

Cykl wieczorów z filmami HBO zamknie 18 września pokaz filmu ?Temple Grandin? z fenomenalną kreacją Claire Danes, która wciela się w rolę tytułowej Temple Grandin - kobiety, która jako osoba autystyczna całe życie zmaga się z ograniczeniami choroby. Jednak dzięki swej wytrwałości i ogromnej pracy, osiąga sukces zawodowy: modernizuje sposób hodowli zwierząt rzeźnych, zostaje profesorem na Stanowym Uniwersytecie w Kolorado i propaguje wiedzę na temat autyzmu. W postać Temple wcieliła się Claire Danes, a w pozostałych rolach występują m.in. Julia Ormond i David Strathairn.

Wstęp na pokazy jest bezpłatny na podstawie wejściówek, które będzie można odebrać w kasach kina. Osoby posiadające akredytacje i karnety będą musiały dokonać rezerwacji miejsc na wybranym seansie.

Źródło: materiały prasowe

 
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz