Halloween z ?Frankensteinem?, czyli National Theatre Live w Multikinie!

Z okazji Halloween, specjalnie na życzenie publiczności, Multikino i British Council w ramach cyklu Teatry brytyjskie zapraszają na specjalne nocne pokazy scenicznej adaptacji ?Frankensteina? w reżyserii Danny?ego Boyle?a. Nie bać się w tę noc to grzech ?. przyjdź 31 października do Multikina i przeżyj nie zapomniany Halloween z kultowa postacią grozy!

National Theatre Live ponownie w Polsce! 31 października w 13 kinach sieci Multikino widzowie będą mogli uczestniczyć w specjalnych nocnych pokazach ?Frankensteina? z okazji Halloween. W rolę Wiktora Frankensteina wcielił się Benedict Cumberbatch natomiast w rolę potwora Johny Lee Miller.

Słynny brytyjski reżyser po 20 latach pracy w filmie powrócił do teatru. W marcu 2011 roku Danny Boyle na brytyjskim West Endzie zaprezentował własną wersję ?Frankensteina". Autorem sztuki, opartej na powieści Mary Shelley jest Nick Dear. Premiera spektaklu, który grany był w London's Royal National Theatre, odbyła się 17 marca 2011 roku i transmitowana była do wielu kin na całym świecie.

Danny Boyle reżyserską karierę zaczynał w teatrze, wystawiając w latach 80tych sztuki dla słynnego Royal Shakespeare Company. W kinie zadebiutował w 1995 roku filmem ?Płytki grób". Rozgłos przyniósł mu kultowy już film ?Trainspotting?, a w 2009 roku zdobył zarówno Oscara jak i Złoty Glob za film ?Slumdog. Milioner z ulicy?. Jest znany również z reżyserii takich produkcji jak: ?Niebiańska plaża?, ?28 dni później? czy ?127 godzin?.

Obsada/Produkcja:

Reżyseria: Danny Boyle

Autor sztuki: Nick Dear, sztuka napisana na podstawie powieści Mary Shelley

Czas trwania: 134 min.

Pokaz w wersji oryginalnej z polskimi napisami.

Obsada:

Benedict Cumberbatch ? Wiktor Frankenstein Johny Lee Miller - Potwór Ella Smith - Gretel, prostytutka John Killoran - Gustav, żebrak, Steven Elliott - Klaus, żebrak, Karl Johnson - De Lacey, niewidowy student, Daniel Millar - Feliks, syn, Lizzie Winkler - Agatha, żona Feliksa Andreea Stien ? Potwór (ona) Haydon Downing/William Nye/Jared Richard - William Frankenstein, młodszy brat Wiktora George Harris ? M. Frankenstein, Ojciec Wiktora Naomie Harris - Elizabeth Lavenza, Narzeczona Wiktora Daniel Ings ? służący 1 Martin Chamberlain ? służący 2 Ella Smith - Clarice, pokojówka John Stahl - Ewan, szkot Mark Armstrong ? Rab Josie Daxter ? Ensemble

Frankenstein - National Theatre Live zobaczymy w 31 października o godzinie 23:00 w aż 13 kinach sieci Multikino. Zapraszamy do kin: Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Olsztyn, Poznań 51, Rzeszów, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady Wrocławskie.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz