Halla, Katniss Everdeen czy Mildred Hayes? – ranking filmowych superbohaterek.

Już 21 czerwca na ekrany kin wejdzie „Kobieta idzie na wojnę” – brawurowa komedia o kobiecie, która wywraca system do góry nogami, żeby zapobiec nadchodzącej katastrofie. Świat nie uratuje się sam – wiedzą o tym te filmowe (super)bohaterki, kobiety z misją, które rzucają wyzwanie temu, co wydaje się nie do ruszenia – każda na swój wyjątkowy sposób:

1. „Kobieta idzie na wojnę”: Halla

„Dzisiaj kobiety ciągle ratują świat” – stwierdza reżyser filmu, Benedikt Erlingsson – Często używają innych strategii, niż mężczyźni. A świat bardzo potrzebuje dziś ratunku”. Halla mieszka w małym miasteczku i na co dzień jest dyrygentką lokalnego chóru. Nikt nie podejrzewa, że zawsze uśmiechnięta i pełna pozytywnej energii Halla po godzinach prowadzi drugie życie. Ukrywając się pod pseudonimem „Kobieta z Gór”, niczym superbohaterka wypowiada walkę potężnemu koncernowi, który stanowi zagrożenie dla islandzkiego środowiska. Bezkompromisowość i brawura Halli zelektryzowała samą Jodie Foster, która podejmie się realizacji amerykańskiego remake’u filmu!

2. „Igrzyska śmierci”: Katniss Everdeen

Co ma wspólnego Halla z Katniss Everdeen? Więcej, niż mogłoby wam sie wydawać. Obydwie napinają łuk i rzucają wyzwanie swoim wrogom, by zawalczyć o to, co uważają za najważniejsze. Kiedy jej młodsza siostra  zostaje wylosowana do Igrzysk jako reprezentantka 12 dystryktu, Katniss nie waha się ani chwili i zajmuje jej miejsce. Wkrótce przeciwstawi się całemu systemowi i tym, którzy za nim stoją, rozpalając w ludziach nadzieję na zmiany i stając się symbolem buntu.

3. „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”: Mildred Hayes

Mildred nie jest sympatyczna. W zasadzie najchętniej omijalibyśmy ją szerokim łukiem. Ale nie o to chodzi. Ta kobieta ma w sobie tyle bezkompromisowości i determinacji, że nie można jej nie podziwiać. Wkurzona na policję, która od lat nie robi nic w sprawie wytropienia zabójcy swojej córki, stawia na nogi tabun opieszałych i zbyt pewnych siebie facetów – i robi to w spektakularny sposób. Film o tym, że jedna kobieta wystarczy, żeby wywrócić do góry nogami świat rządzony przez mężczyzn.

4. „Przedszkolanka”: Lisa Spinelli

Lisa, przedszkolanka z nowojorskiego Staten Island, prowadzi bardzo zwyczajne życie, starając się zaszczepić w swoich wychowankach kreatywność i miłość do piękna. Wierzy w nadrzędną wartość kultury i sztuki i nie może znieść tego, że wokół siebie widzi dla nich coraz mniej miejsca. Dlatego kiedy odkrywa geniusz poetycki u swojego 5-letniego ucznia, postanawia zrobić wszystko, żeby nie został zmarnowany. Czy posuwa się za daleko? To już musicie ocenić sami, ale jedno jest pewne: to piękna misja, nawet jeśli niebezpiecznie zbliża się do obsesji.

5. „Alicja w Krainie Czarów” Tima Burtona: Alicja

W świecie Tima Burtona Alicja nie jest małą dziewczynką, która we śnie przeżywa swoje niezwykłe przygody, a po przebudzeniu grzecznie biegnie na popołudniową herbatkę. Ta Alicja ma swoją misję – musi ocalić mieszkańców Krainy Czarów przed tyranią okrutnej Królowej Kier i zabić jej nadwornego potwora, Żaberzwłoka. Kiedy misja dobiegnie końca, Alicja nie będzie już tą samą dziewczyną – wróci do swojego świata po to, żeby odważnie go zmieniać.

"Kobieta idzie na wojnę" w kinach 21 czerwca!

Źródło: materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz