Gyllenhaal ostro obrywa, lecz się nie poddaje – polski zwiastun filmu „Do utraty sił”

?Jake Gyllenhaal gra w filmach dla ludzi dojrzałych? ? zauważa ?Esquire? w swym najnowszym wydaniu (lipiec 2015), chwaląc aktora za jego wybory w ostatnim czasie. Na tę pozytywną opinię wpłynął m.in. film ?Do utraty sił?, który na polskich ekranach oglądać będziemy od 11 września. W tej historii upadku i odkupienia boksera Gyllenhaalowi (?Tajemnica Brokeback Mountain?, ?Kod nieśmiertelności?) partnerują Rachel McAdams (?O północy w Paryżu?, ?Bardzo poszukiwany człowiek?) oraz zdobywca Oscara Forest Whitaker (?Ostatni król Szkocji?). Reżyseruje twórca ?Dnia próby? Antoine Fuqua.

Reżyser, sam z zapałem trenujący boks, był pełen podziwu dla 34-letniego dziś Gyllenhaala, który ? nie po raz pierwszy zresztą ? udowodnił, że jest zdolny do niesamowitej fizycznej transformacji. ?Fizyczność ? wyjaśniał Gyllenhaal ? jest drogą do wniknięcia w mentalność postaci?. Współpracownicy z planu podkreślali morderczą dyscyplinę, jaką narzucił sobie aktor. W wypowiedziach na jego temat powtarzały się takie określenia, jak ?intensywność?, ?powaga? i ?poświęcenie?. Jak przyznał w ?Esquire? Fuqua, w scenach walk nie skorzystano z pomocy dublera ? Gyllenhaal  nie wahał się brać w nich udziału, mimo że mogło to grozić poważnymi kontuzjami. Wcześniej, podczas kilkumiesięcznych przygotowań do filmu, intensywnie trenował, przez siedem dni w tygodniu, bez taryfy ulgowej. Wysiłek ten niewątpliwie się opłacił ? Gyllenhaal już dziś wymieniany jest jako mocny kandydat do Oscarowych nominacji 2016.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=3mzeuTmx5zQ[/youtube]

Billy ?The Great? Hope ciężką pracą osiągnął to, czego pragnął. Ma piękną i kochającą żonę (McAdams), uroczą córkę i tytuł bokserskiego mistrza świata. Choć wydaje się to niemożliwe, w ciągu jednego dnia traci wszystko, co jest dla niego ważne. Musi teraz znaleźć sposób, by odbić się od dna... Wsparcie znajduje na sali treningowej prowadzonej przez emerytowanego pięściarza i trenera najtwardszych bokserów (zdobywca Oscara Forest Whitaker). Dzięki jego pomocy, Billy rozpoczyna swoją największą walkę, która ma przynieść mu odkupienie i zwrócić zaufanie bliskich. Najważniejsze starcie odbędzie się jednak poza ringiem.

?Do utraty sił? w kinach od 11 września!

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz