Gyllenhaal, Moore i Mirren w drodze po Złote Globy!

?Starałem się jeść jak najmniej kalorii. Jeśli czułem się głodny, wiedziałem, że zmierzam w dobrym kierunku? ? przygotowując się do roli w ?Wolnym strzelcu? Jake Gyllenhaal wpadł na dość radykalny pomysł, by Lou wyglądał na mizernego i mocno wychudzonego. Trzy miesiące przed rozpoczęciem zdjęć aktor zmienił swoje nawyki żywieniowe, aby zrzucić sporo wagi oraz pozbyć się swojej muskulatury. Członkowie Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej doceniło poświęcenia aktora. Gyllenhaal został właśnie nominowany do Złotego Globu w kategorii najlepszy aktor w filmie dramatycznym.

Po pokazie ?Map gwiazd? na festiwalu w Cannes świat filmowy zachwycił się kreacją Julianne Moore. Nie dziwi więc nominacja dla aktorki za najlepszą rolę w filmie komediowym lub musicalu do Złotego Globu. Moore zachęcona możliwością współpracy z tym wybitnym reżyserem, jakim jest David Cronenberg, jako pierwsza dołączyła do obsady. Postać stworzona przez Moore jest naznaczona pewnym fatalizmem, poddaje się coraz bardziej narastającym neurozom. Jak sama twierdzi wzorowała się na wielu, różnych ludziach, którzy przewinęli się przez jej życie.

Nie od dziś wiadomo, że przez żołądek można trafić do serca. Powiedzenie to sprawdziło się w przypadku Helen Mirren i jej kreacji w ?Podróży na sto stóp?. Aktorka rywalizować będzie z Moore o Złoty Glob w kategorii najlepsza rola kobieca w filmie komediowym lub musicalu.

Złote Globy to drugie po Oscarach najważniejsze nagrody filmowe, często są zwiastunem tego co będzie się działo właśnie na ceremonii wręczenia Oscarów. Uroczystość wręczenia statuetek odbędzie się 11 stycznia w Los Angeles.

Źródło: materiały prasowe

 
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz