Gwiazdy „Układu zamkniętego”, „Jacka Stronga” i „Krwi z krwi” na pierwszych zdjęciach z „Historia Roja”

?Historia Roja? to pierwszy film fabularny zrealizowany w hołdzie Żołnierzom Wyklętym w reżyserii Jerzego Zalewskiego. W tytułową postać wcielił się utalentowany muzyk i wokalista Krzysztof Zalewski-Brejdygant. W pozostałych rolach zobaczymy gwiazdy takich polskich hitów, jak ?Układ Zamknięty?, ?Generał Nil?, ?Jack Strong?, ?Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł? i popularnego serialu ?Krew z krwi?. Prezentujemy pierwsze oficjalne zdjęcia z filmu. ?Historia Roja? pojawi się w kinach 4 marca 2016 roku.

?Historia Roja? w kinach od 4 marca

PIERWSZY FILM FABULARNY ZREALIZOWANY W HOŁDZIE ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM. Reżyserem jest Jerzy Zalewski - autor filmów fabularnych ?Czarne słońca?, ?Gnoje? i dokumentalnych ?Tata Kazika?, ?Obywatel Poeta?. Scenariusz inspirowany jest dramatycznymi losami Mieczysława Dziemieszkiewicza, pseudonim ?Rój? - młodego żołnierza polskiego podziemia antykomunistycznego i innych Żołnierzy Wyklętych. W roli tytułowej debiutujący na wielkim ekranie Krzysztof Zalewski-Brejdygant - utalentowany muzyk i wokalista. W ?Historii Roja? występują też: WOJCIECH ŻOŁĄDKOWICZ (?Układ zamknięty?), PIOTR NOWAK (?Generał ? zamach na Gibraltarze?), Marcin Kwaśny (?Rezerwat?), Mariusz Bonaszewski (?Jack Strong?), Sławomir Orzechowski (?Dom zły?) i tOMASZ DEDEK (?Generał Nil?).

Wiosna 1945 roku. 20-letni Mieczysław Dziemieszkiewicz, pseudonim ?Rój?, traci starszego brata, dowódcę oddziału Narodowych Sił Zbrojnych na Mazowszu, zamordowanego przez żołnierzy sowieckich. Wraca w rodzinne strony i wstępuje do Narodowego Zjednoczenia Wojskowego. Jako dowódca oddziału partyzanckiego przez kolejnych 6 lat kontynuuje walkę o wolną Polskę z sowieckim okupantem, siejąc postrach wśród funkcjonariuszy UB i kolaborantów. Komunistyczne władze robią wszystko, aby namierzyć i zlikwidować ?wroga władzy ludowej?.

Mieczysław ?Rój? Dziemieszkiewicz w 2007 roku został pośmiertnie odznaczony Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Lech Kaczyński objął film Jerzego Zalewskiego Honorowym Patronatem.

?Oni walczyli po wojnie z nowym, sowieckim okupantem, wiedząc, że istnieje polski rząd w Londynie, że kategorie Bóg, Honor, Ojczyzna nie zostały zawieszone. Młodzi, tacy jak "Rój", żyli mitologią wojny starszych braci. Nie byli nią zmęczeni. Weszli w drugą okupację, jakby się bawili w berka. Właśnie ta młodość "Roja" powinna być przekonująca dla dzisiejszego młodego widza. "Rój" to taki Piotruś Pan, ale też tolkienowski Frodo, który wie, że ma nieść pierścień, ale do końca nie wie gdzie, bądź nie ma dokąd. A może ma go zanieść do naszej pamięci??

Jerzy Zalewski, reżyser filmu

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz