Gwiazdy dubbingu o swoich rolach w ?Jak uratować mamę?. Polska animacja, którą zachwycił się świat w kinach na Dzień Dziecka.

Po entuzjastycznym przyjęciu na uroczystej premierze we Wrocławiu (?Krytycy nie kryli zachwytów?. ?Warto było czekać!? ? Wroclaw.pl), już dziś ? 1 czerwca ? na ekrany kin w całej Polsce wchodzi film ?Jak uratować mamę? ? największy międzynarodowy sukces polskiej animacji od czasu nagrodzonego Oscarem ?Piotrusia i wilka?. W dubbingowej obsadzie produkcji błyszczy pierwsza liga polskich aktorów, m.in. Maciej Stuhr, Tomasz Kot, Cezary Pazura i Andrzej Grabowski. Ten ostatni, który na premierze we Wrocławiu pojawił się wraz z reżyserami filmu ? Danielem Zduńczykiem i Marcinem Męczkowskim, twórcami animacji z Virtual Magic oraz producentami z ATM GRUPA S.A., w ?Jak uratować mamę? wciela się w króla. Bardzo kiepskiego monarchę dodajmy. Zaś w grze o jego tron biorą udział podstępny Kanclerz ? Cezary Pazura oraz Tomasz Kot jako Majordomus. W dzień premiery oddajemy głos gwiazdom produkcji.

Cezary Pazura o postaci Kanclerza: ?Kanclerz jest człowiekiem z ambicjami. Czasem chorymi. To nie jest dobry człowiek... Moja postać jest uosobieniem zła w tej bajce. Aktorzy często wolą role złych bohaterów ? ale ja nie lubię emanować złem. Lubię filmy tego typu, bo można się i pośmiać, i przestraszyć, ale nie zapominajmy, że jest to przypowieść, konwencja. Robiąc dubbing w polskim filmie, wreszcie mam szansę kreować postać rolą, a nie tylko zastępować oryginalnego aktora, jak wtedy, kiedy pracuję przy animacjach zagranicznych. Mam nadzieję, że ?Jak uratować mamę? rozpocznie nową erę w historii polskiej animacji?.

Tomasz Kot o postaci Majordomusa: ?Ten tekst jest bardzo błyskotliwy. Fajnie napisany. Jestem ojcem, więc jestem na bieżąco i myślę, że dzieciaki będą zachwycone filmem ?Jak uratować mamę?. Twórcy doskonale wiedzieli, czego chcą ? po paru próbach postawiliśmy na Francuza, więc moja postać mówi z lekkim akcentem francuskim. Fajnie, że się takie filmy robi. Że są nasze. Bo ten jest nasz?.

Jak uratować mamę plakat

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz