Gwiazdy 1800 GRAMÓW ambasadorami Światowego Dnia Adopcji!

Rodzina to nie tylko więzy krwi

Gwiazdy „1800 gramów” zostały ambasadorami Światowego Dnia Adopcji

Każdy z „uśmiechem na dłoni” może przyłączyć się do akcji już 9 listopada!

Światowy Dzień Adopcji to idealna okazja, by każdy z nas w łatwy sposób wyraził solidarność z rodzinami adopcyjnymi. Wystarczy w najbliższą sobotę zamieścić w mediach społecznościowych zdjęcia dłoni z narysowanym uśmiechem – tak jak gwiazdy filmu „1800 gramów”! Poprzez ten prosty gest zwracamy uwagę na 19 milionów dzieci na całym świecie, które czekają na to, by znaleźć kochającą rodzinę.

„1800 gramów” Dla Adopcji

Rodziny nie tworzą więzy krwi, kolor skóry, nazwisko czy DNA. Rodzina to osoby, które kochamy i o które się troszczymy. Już 15 listopada w polskich kinach pojawi się film „1800 gramów”, który porusza temat świadomego rodzicielstwa i w centrum uwagi stawia dobro dzieci. Aktorzy, którzy zagrali w filmie, postanowili zostać ambasadorami Światowego Dnia Adopcji, który celebrowany jest na całym świecie w dniu 9 listopada. Do akcji włączyli się m.in.: Magdalena Różczka, Piotr Głowacki, Maciej Zakościelny, Magdalena Lamparska, Aleksandra Popławska, Roma Gąsiorowska, Anna Próchniak, Anna Smołowik i inni. W ramach obchodów święta, twórcy przygotowali specjalne spoty i plakaty, którymi promować będą udział w akcji.

Światowy Dzień Adopcji to święto wszystkich tych, którzy obdarzyli bądź zostali obdarzeni ciepłem i miłością przez ludzi, którzy stali się później ich rodziną z wyboru, nie przez więzy krwi. Wydarzenie ma nie tylko celebrować adopcyjne rodziny, lecz także zwiększać świadomość społeczną w tym temacie. Pomysłodawcą Światowego Dnia Adopcji jest Hank Fortener. Mężczyznadorastał w rodzinie zastępczej, która przyjęła do siebie aż 36 dzieci, a 8 z nich ostatecznie adoptowała, a dzisiaj służy za inspirację dla milionów ludzi na całym świecie.

#ŚwiatowyDzieńAdopcji #WorldAdoptionDay #1800gramówDlaAdopcji

 „1800 gramów” – Oficjalny zwiastun

„1800 gramów (Gdy wiem, że jesteś) – Ania Dąbrowska ft. GrubSon

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz