Gwiazda Szumowskiej i seksualny niepokój Almodóvara w nowym filmie Ozona – ?Nowa dziewczyna?

 

François Ozon ? twórca hitów: ?Basen?, ?8 kobiet?, ?U niej w domu? oraz ?Młoda i piękna? powraca do polskich kin 3 lipca z najnowszą produkcją ?Nowa dziewczyna?. W rolach głównych zobaczymy francuskiego amanta Romain Duris oraz Ana?s Demoustier ? gwiazdę ?Sponsoringu? Małgorzaty Szumowskiej. Krytycy porównują nowe dzieło Ozona do twórczości Almodóvara i Hitchcocka.

François Ozon postanowił potraktować zawód reżysera poważnie i, niczym Wody Allen, regularnie obdarowuje swoich fanów kolejnymi filmami. Dwukrotnie nominowany do Złotej Palmy w Cannes (?Basen? i ?Młoda i piękna?) twórca ?8 kobiet? zaprosił do współpracy przy swoim najnowszym projekcie niezwykłą parę aktorów. Na wielkim ekranie zobaczymy Romain Durisa, znanego polskiej widowni ze ?Smaku życia?, ?Dziewczyny z lilią?, gdzie partnerował Audrey Tautou, czy filmu ?Hertbreaker. Licencja na uwodzenie? z Vanessą Paradis. Tym razem u boku francuskiego amanta pojawi się gwiazda ?Sponsoringu? Małgorzaty Szumowskiej - Ana?s Demoustier. Światowa krytyka chwali nową produkcję Ozona i porównuje do osiągnięć takich mistrzów kina jak Alfred Hitchcock czy Pedro Almodóvar. ?Nowa dziewczyna? została uhonorowana Sebastiane Award dla Najlepszego Filmu w San Sebastian oraz zdobyła Nagrodę Publiczności na festiwalu w Petersburgu.

?Nowa dziewczyna? w kinach od 3 lipca

?Powiew suspensu jak u Hitchcocka i seksualny niepokój jak u Almodóvara? - Variety.com ?Wysmakowane spojrzenie na pożądanie i seksualność? - Hollywoodreporter.com ?Mistrzowski? - Tiff.net

BLISKO PÓŁ MILIONA WIDZÓW WE FRANCJI!

Nowy film François Ozona ? twórcy hitu ?8 kobiet? oraz dwukrotnie nominowanego do Złotej Palmy na festiwalu filmowym w Cannes (?Młoda i piękna?, ?Basen?) zdobywcy Europejskiej Nagrody Filmowej za Najlepszy Scenariusz (?U niej w domu?). W rolach głównych francuski amant ? Romain Duris (?Heartbreaker. Licencja na uwodzenie?, ?Smak życia?) oraz Ana?s Demoustier ? gwiazda głośnego ?Sponsoringu? Małgorzaty Szumowskiej. Nowa produkcja Ozona została uhonorowana Sebastiane Award dla Najlepszego Filmu w San Sebastian oraz zdobyła Nagrodę Publiczności na festiwalu w Petersburgu. Scenariusz powstał na podstawie opowiadania Ruth Rendell. Jedną z poprzednich książek autorki zekranizował Pedro Almodóvar (?Drżące ciało?).

Claire i Laura to najlepsze przyjaciółki od dzieciństwa. Są nierozłączne i dzielą ze sobą wszystkie najważniejsze momenty życia. Pewnego dnia Laura zapada na ciężką chorobę i wkrótce potem umiera. Claire popada w depresję. Chcąc sobie poradzić ze stratą, zaczyna pomagać Davidowi ? mężowi przyjaciółki, który samotnie wychowuje niemowlę. Kobieta nie wie jednak, że mężczyzna ukrywa przed światem mroczny sekret. Podczas niezapowiedzianej wizyty w domu Laury i Davida, Claire natyka się na tajemniczą Virginię. Nowa dziewczyna ma na sobie ubrania Laury, a w jej twarzy jest coś niepokojąco znajomego.

Źródło: materiały prasowe

 
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz