Gwiazda „Miasta 44” ustanawia nowy rekord! Zofia Wichłacz najmłodszą utytułowaną aktorką Festiwalu Filmowego w Gdyni

Odbierając statuetkę na 39. Festiwalu Filmowym w Gdyni, Zofia Wichłacz została najmłodszą aktorką w historii imprezy, wyróżnioną nagrodą za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą. Młodziutka debiutantka, której występ w superprodukcji Jana Komasy zachwycił widzów i krytyków, poprawiła wyczyn dotychczasowej rekordzistki ? Magdaleny Cieleckiej (uhonorowana w wieku 23 lat za rolę w filmie ?Pokuszenie?) i zdobyła gdyńskie laury mając zaledwie 19 lat!

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=gtpqiozGfxI[/youtube]

?Świetna rola? (wp.pl), ?sensacja, która zatrzęsie polskim kinem? (Onet.pl), ?zaskakująco i przejmująco prawdziwa. Od bardzo dawna nie było w polskim filmie takiej osobowości? (tomaszraczek.pl). Czytając podobne rewelacje trudno uwierzyć, że dotyczą one urodzonej w 1995 roku nastolatki, tegorocznej maturzystki, dla której występ w ?Mieście 44? był debiutem na dużym ekranie.

Po raz pierwszy na casting filmu o powstaniu warszawskim trafiła jako piętnastolatka. Jednak by dostać rolę, musiała nieco poczekać. ?Byłam zdecydowanie za młoda, ale chciałam pójść na to przesłuchanie, żeby spełnić swoje marzenie. Wtedy nic z tego nie wyszło? ? wspomina w jednym z wywiadów. ?Odczekałam rok, zagrałam w Teatrze TV i udałam się na kolejne zdjęcia próbne. Tym razem udało się. Mogę być tylko wdzięczna, że dostałam taką okazję? ? dodaje.

W ?Mieście 44? zagrała Biedronkę, nieco zagubioną romantyczkę, żyjącą w świecie książek, które zna bardziej niż prawdziwe życie. To za jej sprawą Stefan, główny bohater filmu, zazna smaku pierwszej, młodzieńczej miłości. ?To historia wspaniałych młodych ludzi, którzy biorą udział w Powstaniu Warszawskim. Poznajemy ich nieco wcześniej. Widzimy jak się zmieniają i jak wpływa na nich to, co się dzieje. A będzie to dla nich wielki egzamin. Biedronka zakocha się w Stefanie i to dla niego pójdzie walczyć; dla chłopaka, który jej się spodobał? ? opowiada Wichłacz.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz