Gwiazda „Gry o tron” bez litości dla Skandynawów! Wikingowie to banda hippisów!

1 maja na ekrany kin trafi ?Saga Wikingów? ? epicka opowieść o czasach, gdy skandynawscy wojownicy siali postrach w całej Europie. W obsadzie filmu, w roli bezwzględnego czarnego charakteru ? Hjorra, zobaczymy nową twarz Hollywood ? Eda Skreina, gwiazdę hitowej ?Gry o tron?, a także zbliżającej się superprodukcji Marvela ?Deadpool? i kolejnej odsłony cyklu ?Transporter?, gdzie zastępuje dotychczasową ikonę serii ? Jasona Stathama!

Ed Skrein urodził się w 1983 roku w Camden, w Londynie. Zanim jego życie związało się z kinem, próbował swoich sił jako raper i nauczyciel wychowania fizycznego. W 2012 roku zagrał w filmie ?Ill Manors?, którego scenariusz przypomina jego własną historię. W wieku siedemnastu lat Skrein był członkiem gangu i cudem przeżył po tym, jak został zaatakowany przez nożownika. Uwagę międzynarodowej publiczności zwrócił na siebie rolą Daario Naharisa w popularnym serialu ?Gra o tron?. W bieżącym roku, poza ?Sagą Wikingów?, zobaczymy go także w thrillerze ?Transporter. Refueled? z Rayem Stevensonem. W czwartej części popularnej serii o mistrzu kierownicy, w roli Franka Martina, zastąpi samego Jasona Stathama. Rok 2016 przyniesie superprodukcję ?Deadpool? z istotnym udziałem aktora. W historii najbardziej niepokornego bohatera komiksów Marvela wcieli się w Ajaksa ? superszybką i nieodczuwającą bólu maszynę do zabijania, powstałą w wyniku niesławnego projektu Weapon X.

Solidną zaprawę przed zmaganiami z Deadpoolem, Skrein otrzymał już w ?Sadze Wikingów?. W międzynarodowej koprodukcji, zrealizowanej w mrocznym klimacie ?Gry o tron?, zagrał Hjorra ? bezwzględnego przywódcę najemników nazywanych Wilkami. ?Wilki są znane ze swojego okrucieństwa i brutalności, ale także z doskonałej organizacji i skuteczności? ? tłumaczy reżyser, Claudio Fäh. ? ?Są jak gang motocyklowy Hell?s Angels albo Navy Seals. W porównaniu z nimi, wikingowie są jak banda hippisów?. ?Prawdziwą siłą Hjorra jest agresja? ? mówi sam Skrein. ? ?Jego styl walki zasadniczo różni się od zwinnych i przemyślanych ruchów głównych bohaterów. Wszystko w wykonaniu Hjorra jest dużo bardziej surowe, brudne i brutalne. Chcieliśmy, żeby widzowie czuli niepokój, widząc go podczas walki?.

W ?Sadze Wikingów? wygnani z ojczyzny Wikingowie, pod wodzą nieustraszonego Asbjörna (Tom Hopper), wyruszają do Brytanii, by zrabowanym z klasztorów złotem wykupić swą wolność i powrót do kraju. Gdy ich podróż przerywa sztorm, który zatapia statek i wyrzuca rozbitków na szkockim wybrzeżu, jedyną szansą na przetrwanie za linią wroga staje się wyprawa do rządzonej przez Wikingów osady Danelaw. Po drodze ludzie Asbjörna napadają na zbrojny konwój, a w ich ręce wpada piękna Lady Inghean (Charlie Murphy), córka króla Szkotów ? Dunchaida (Danny Keogh). Zrozpaczony władca wzywa na pomoc Wilcze Stado ? oddział okrytych złą sławą najemników, którym przywodzi para bezlitosnych morderców Hjorr (Ed Skrein) i Bovarr (Anatole Taubman). Pogoń jest coraz bliżej, jednak do Wikingów dołącza niespodziewanie tajemniczy mnich Conall (Ryan Kwanten), który zna lokalizację Ścieżki Węża ? zagubionego i cieszącego się złą sławą traktu wiodącego do Danelaw.

Źródło: materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz