„Green Book” – już ponad pół miliona widzów w polskich kinach!

„Green Book” – już ponad pół miliona widzów w polskich kinach!

Green Book - kadr z filmu

Nagrodzony trzema Oscarami „Green Book” przyciągnął do kin już 532 834 widzów!

Film Petera Farrelly’ego robi furorę wśród polskiej publiczności. Historia nieokrzesanego cwaniaka z Bronksu i wybitnego pianisty Dona Shirleya zmiękczy nawet najtwardsze serca! Zwłaszcza, że wydarzyła się naprawdę.

Nick Vallelonga od lat nosił się z zamiarem napisania scenariusza o nieprawdopodobnej przyjaźni swojego ojca Tony’ego z wybitnym muzykiem Donem Shirleyem. Materiały zaczął zbierać jeszcze w latach 80. To wtedy nagrał całe godziny wspomnień Tony’ego i samego Dona Shirleya dotyczące ich wspólnej podróży. Późniejsi bohaterowie „Green Booka” przywołują na nich swoje przygody: noc spędzoną w areszcie, telefon do Bobby’ego Kennedy’ego, ryzykowne momenty na trasie…

Wypowiedzi pianisty nagrał również Josef Astor, autor filmu dokumentalnego „Lost Bohemia”, który obecnie przygotowuje film o samym Donie Shirleyu („Let It Shine: Donald Shirley in His Own Words”). Don Shirley opisuje w nich swoją relację z Tonym: „Tony nie był po prostu moim kierowcą. W końcu moje życie było w rękach tego człowieka! To nigdy nie była relacja pracownik-pracodawca. Byliśmy przyjaciółmi”. Nic dziwnego – w końcu ich wspólna trasa po amerykańskim Południu trwała aż półtora roku! Ich przyjaźń przetrwała zaś kolejne 50 lat.

Oscara dla Najlepszego Filmu odebrali producenci filmu, w tym Peter Farrelly i Octavia Spencer (znana z filmów „Ukryte działania” i „Służące”).

„Green Book” odniósł spektakularny sukces również USA i w Chinach. W USA w ubiegły weekend box office filmu wzrósł o 112% (!), zaś w Chinach z nagrodzonych Oscarem dla Najlepszego Filmu tytułów jedynie kultowy „Titanic” przyciągnął do kin większą publiczność!

Wielki zwycięzca Oscarów – trzy statuetki, w tym Najlepszy Film Roku! Mahershala Ali jako wybitny muzyk i Viggo Mortensen w roli jego włosko-amerykańskiego szofera w obsypanej nagrodami historii nieprawdopodobnej przyjaźni, którą pokochali widzowie na całym świecie.

Tony, drobny cwaniaczek z Bronxu, z nadzieją na zgarnięcie konkretnej sumki, zatrudnia się jako szofer wybitnego, ekstrawaganckiego muzyka Dona Shirleya. Razem wyruszają w wielotygodniowe tournée na południe Stanów Zjednoczonych. Z pozoru różni ich wszystko: od majątku i wykształcenia, przez sposób bycia, po ulubione jedzenie i rozrywki. Z czasem jednak będą mieli okazję przekonać się, że tak naprawdę więcej ich łączy, niż dzieli. Ich wspólna, pełna przygód podróż stanie się początkiem nieprawdopodobnej przyjaźni.


Green Book - kadr z filmu

"Green Book" w kinach!

Źródło: materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz