?Grawitacja? przekroczyła już próg 100 mln dolarów w światowym box office

Thriller w reżyserii Alfonsa Cuaróna, z udziałem Sandry Bullock i George?a Clooneya, cieszy się popularnością wśród krytyków i widzów na całym świecie. Pięć dni po bijącej rekordy oglądalności premierze film Warner Bros Pictures, ?Grawitacja?, zarobił ponad 100 milionów dolarów w światowym box office. Z czego około 68,5 milionów dolarów zarobił w samych Stanach Zjednoczonych oraz 35,8 milionów dolarów w pozostałych krajach, co daje zawrotną sumę 104,3 milionów dolarów.

Nagrodzeni Oscarami Sandra Bullock (?Wielki Mike. The Blind Side?) i George Clooney (?Syriana?) grają w przyprawiającym o szybsze bicie serca thrillerze ?Grawitacja?, którzy przenosi widza w nieskończoną i bezlitosną głębię wszechświata. Reżyserem filmu jest nominowany do Oscara Alfonso Cuarón (?Ludzkie dzieci?).

Dr Ryan Stone (Bullock), błyskotliwa inżynier medyczna, wyrusza w swoją pierwszą podróż kosmiczną wraz z astronautą weteranem Mattem Kowalskim (Clooney), który dowodzi lotem. Chociaż misja wydaje się rutynowa, zdarza się wypadek. Prom kosmiczny ulega zniszczeniu, a Stone i Kowalski zostają zupełnie sami ? przywiązani do siebie linami pogrążają się w otchłani. Ogłuszająca cisza dowodzi, że stracili jakiekolwiek połączenie z Ziemią i być może wszelkie szanse na ratunek. Strach przeradza się w panikę, a każdy oddech pozbawia ich resztek niewielkiego zapasu tlenu.

Jedyną drogą powrotną może być jednak zapuszczenie się jeszcze dalej w przerażającą głębię kosmosu.

Autorami scenariusza do filmu ?Grawitacja? są Alfonso Cuarón i Jonás Cuarón. Za produkcję odpowiadają Alfonso Cuarón i David Heyman (znany z serii filmów o Harrym Potterze). Producentami wykonawczymi są Chris deFaria, Nikki Penny i Stephen Jones.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz