„Grawitacja” z ponad 300 mln $ w światowym box office!

Otwarcia weekendowe i międzynarodowe premiery w dalszym ciągu przynoszą rekordowe zyski światowemu hitowi z udziałem Sandry Bullock i George?a Clooneya, w reżyserii Alfonsa Cuaróna.  W środę 23 października, w niecałe trzy tygodnie po rekordowej premierze, film "Grawitacja" produkcji Warner Bros. Pictures przekroczył pułap 300 milionów dolarów w światowym box office i nic nie wskazuje na to, aby miał na tym poprzestać. Informację tę ogłosili Dan Fellman, prezes ds. dystrybucji krajowej, oraz Veronika Kwan Vandenberg, prezes ds. dystrybucji międzynarodowej Warner Bros. Pictures.

Thriller wyreżyserowany przez Alfonsa Cuaróna, zaliczany do najlepiej ocenianych filmów wszech czasów, przez trzy kolejne weekendy bił rekordy box office w Ameryce Północnej oraz na całym świecie i uplasował się na pierwszym miejscu pod względem popularności na wszystkich głównych Według powszechnej opinii "Grawitacja" jest filmem, którego nie można przegapić, a widzowie i krytycy są zgodni co do tego, że najlepiej oglądać go w 3D. Rekordowa liczba widzów, którzy na całym świecie obejrzeli film w 3D, jest dowodem na to, że w przypadku Grawitacji większość osób odwiedzających kina preferuje właśnie ten format. W Stanach Zjednoczonych 81% całkowitej liczby sprzedanych biletów dotyczyło filmu w 3D, a w skali światowej wynik ten wyniósł 77%. Liczby osiągnięte w IMAX są równie imponujące ? w USA film zarobił 40 milionów dolarów, a na 32 rynkach zagranicznych ? ponad 12 milionów.

kadr z filmu

"Grawitacja" to prawdziwy hit w wielu kluczowych państwach, m.in. w Meksyku ? ojczyźnie Cuaróna ? w Niemczech, Rosji, Hiszpanii, we Włoszech i w Korei. Film czeka na kolejne premiery na kilku głównych rynkach, m.in. we Francji, Wielkiej Brytanii (8 listopada), Japonii (13 grudnia) oraz, jak właśnie ogłoszono, w Chinach, gdzie film będzie wyświetlany od 20 listopada.

?Alfonso Cuarón wraz ze współpracownikami po obu stronach kamery stworzyli wspaniały film, wybitny pod względem kreatywnym, jak i technologicznym? ? stwierdził Dan Fellman. ?Znakomite wyniki w box office z dnia na dzień przekraczają nasze oczekiwania. Coraz więcej ludzi odkrywa "Grawitację" lub wraca, aby obejrzeć film po raz kolejny?.

?Szczerze gratulujemy twórcom oraz obsadzie filmu świetnego przyjęcia "Grawitacji" na całym świecie? ? powiedziała Veronika Kwan Vandenberg. ?Film zawdzięcza swój sukces nie tylko zapierającym dech w piersi obrazom, lecz także uniwersalnemu przesłaniu o emocjonalnej wędrówce.

Połączenie tych dwóch elementów porywa widzów niezależnie od tego, w jakim kraju się znajdują?. Nagrodzeni Oscarami Sandra Bullock (Wielki Mike. The Blind Side) i George Clooney (Syriana) grają w przyprawiającym o szybsze bicie serca thrillerze Grawitacja, którzy przenosi widza w nieskończoną i bezlitosną głębię wszechświata. Reżyserem filmu jest nominowany do Oscara Alfonso Cuarón (Ludzkie dzieci).

Doktor Ryan Stone (Bullock) jest błyskotliwą inżynier medyczną, która wyrusza w swoją pierwszą podróż kosmiczną wraz z astronautą weteranem Mattem Kowalskim (Clooney), który dowodzi lotem. Chociaż misja wydaje się rutynowa, zdarza się wypadek. Prom kosmiczny ulega zniszczeniu, a Stone i Kowalski zostają zupełnie sami ? przywiązani do siebie linami pogrążają się w otchłani. Ogłuszająca cisza dowodzi, że stracili wszelki kontakt z Ziemią i być może wszelkie szanse na ratunek. Strach przeradza się w panikę, a każdy oddech pozbawia ich resztek niewielkiego zapasu tlenu. Jedyną drogą powrotną może jednak być zapuszczenie się jeszcze dalej w przerażającą głębię kosmosu.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz