GRAWITACJA NAJLEPSZYM FILMEM FABULARNYM 3D NA CAMERIMAGE 2013

W sobotę 23 listopada 2013 r. Grawitacja Warner Bros. Pictures zdobyła Nagrodę dla Najlepszego Filmu Fabularnego 3D na XXI Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych ? CAMERIMAGE w Bydgoszczy. ?Bardzo cieszymy się z otrzymanej nagrody na tak prestiżowym festiwalu jakim jest Camerimage tym bardziej, że Kategoria Filmów 3D pojawiła się w tym roku po raz pierwszy? ? powiedział Waldemar Saniewski, Dyrektor Generalny Warner Bros. Entertainmnet Polska ? ?Jednocześnie gratulujemy kolejnego sukcesu Alfonso Cuarónowi i jego wspaniałej ekipie, dzięki którym technologia obrazu 3D ukazuje swój pełny, artystyczny wymiar? Nagrodzeni Oscarami Sandra Bullock (Wielki Mike. The Blind Side) i George Clooney (Syriana) grają w przyprawiającym o szybsze bicie serca thrillerze Grawitacja, który przenosi widza w nieskończoną i bezlitosną głębię wszechświata. Reżyserem filmu jest nominowany do Oscara Alfonso Cuarón (Ludzkie dzieci).

Doktor Ryan Stone (Bullock), błyskotliwa inżynier medyczna, wyrusza w swoją pierwszą podróż kosmiczną. Towarzyszy jej astronauta weteran Matt Kowalski (Clooney), pełniący funkcję dowódcy. Chociaż misja wydaje się rutynowa, zdarza się wypadek. Prom ulega zniszczeniu, a Stone i Kowalski zostają zupełnie sami ? przywiązani do siebie linami pogrążają się w otchłani. Ogłuszająca cisza dowodzi, że stracili wszelki kontakt z Ziemią i być może wszelkie szanse na ratunek. Strach przeradza się w panikę, a każdy oddech pozbawia ich resztek niewielkiego zapasu tlenu.

Paradoksalnie jedyną drogą powrotną może być zapuszczenie się w przerażającą głębię kosmosu. Autorami scenariusza do filmu Grawitacja są Alfonso Cuarón i Jonás Cuarón. Za produkcję odpowiadają Alfonso Cuarón i David Heyman (znany z serii filmów o Harrym Potterze), a producentami wykonawczymi są Chris DeFaria, Nikki Penny i Stephen Jones. W ekipie filmowej znaleźli się także: wielokrotnie nominowany do Oscara operator Emmanuel Lubezki (Ludzkie dzieci, Podróż do Nowej Ziemi), scenograf Andy Nicholson (dyrektor artystyczny na planie filmu Alicja w Krainie Czarów), montażyści Alfonso Cuarón i Mark Sanger (montażysta ds. efektów specjalnych w filmie Ludzkie dzieci) oraz projektantka kostiumów Jany Temime (filmy z serii o Harrym Potterze). Nad efektami specjalnymi pracował nominowany do Oscara kierownik ds. efektów specjalnych Tim Webber (Mroczny rycerz). Muzykę skomponował Steven Price (Atak na dzielnicę). Warner Bros. Pictures prezentuje produkcję Esperanto Filmoj/Heyday Films, film Alfonsa Cuaróna Grawitacja. Film jest wyświetlany w 3D i 2D oraz w kinach IMAX. Za ogólnoświatową dystrybucję odpowiada Warner Bros. Pictures, spółka Warner Bros. Entertainment.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz