Grace Kelly ikoną mody!

Dziś uznawana jest za ikonę stylu, klasy i szyku. Była inspiracją dla największych projektantów. Aż trudno uwierzyć, że Grace Kelly urzekła księcia Monako skromnością i prostotą. ?Grace księżna Monako? trafi do kin w Polsce 16 maja ? dwa dni po światowej premierze, która odbędzie się podczas Festiwalu Filmowego w Cannes.

 

Każdy strój w jakim pojawiała się Grace był szeroko komentowany przez media. To właśnie ona wypromowała modę na ?sportową elegancję?. Kelly jako jedna z pierwszych zaczęła zakładać mokasyny na płaskim obcasie, zwykłe, białe koszule, spodnie rybaczki (Capri) i wiązać apaszki na głowie. Jej niezwykłe wyczucie mody było inspiracją dla wielu kobiet na całym świecie. Zachwycało także wybitnych projektantów. Jej słabość do torebek i dodatków sprawiła, że wielkie domy modowe zyskały ogromną popularność. Szczególnie Hermes i Gucci, których produkty noszone przez księżną stały się hitami sprzedażowymi. Po raz pierwszy torebkę Hermesa Grace założyła na planie zdjęciowym do ?Złodzieja w hotelu?, szybko zaczęła ją nosić także poza nim. Kiedy zaszła w ciążę, właśnie tę torbę wykorzystywała do zasłaniania brzucha przed paparazzi. Zdjęcia Grace obiegły cały świat, a dom modowy ten model torebki na jej cześć nazwał ?Kelly?. Jeden z najsłynniejszych wzorów pojawiających się na produktach Gucci powstał na cześć księżnej. ?Flora Pattern? został wymyślony specjalnie dla niej. Kiedy Grace podczas pobytu w Mediolanie odwiedziła butik słynnego projektanta aby kupić szal, Rodolfo Gucci z przykrością stwierdził, że nie ma nic godnego tak pięknej kobiety. Kilka tygodni później Grace otrzymała od niego upominek ? szal w dokładnie takie kwiaty jakie kochała. Wzór ten do dzisiaj cieszy się niezwykłym powodzeniem. Była też muzą dla Karla Lagerfelda, Yves Saint Lorenta, Cristobala Balenciagi czy Madame Gres.

W filmową Grace wcieliła się Nicole Kidman, jedna z najpiękniejszych aktorek Hollywood. Kiedy pojawia się na czerwonym dywanie zawsze budzi podziw. Jest twarzą kampanii reklamowych największych marek ? Channel i Jimmy Choo. Nie ma wątpliwości, że jest idealna do roli księżnej Grace.

GRACE KSIĘŻNA MONAKO 

PREMIERA: 16 MAJA 2014

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz