„Gra tajemnic”, „Wielkie oczy” oraz „Druga szansa” – premierowo w lipcu na Cineman VOD

Lipiec na Cineman.pl będzie bardzo bogaty w premiery. Od lipca premierowe filmy będą udostępniane każdego tygodnia i tak już od 3 lipca na Cineman VOD pojawi się nagrodzony na tegorocznych Oscarach film Mortena Tylduma "Gra tajemnic", w którym główne role zagrali Benedict Cumberbatch i Keira Knightley. Tydzień później 7 lipca Cineman udostępni "Wielkie oczy" Tima Burtona ze znakomitą Amy Adams w roli głównej oraz "Drugą szansę" znakomitej i wielokrotnie nagradzanej duńskiej reżyserki Susanne Bier.

"Gra tajemnic" to historia Alana Turinga (Benedict Cumberbatch), brytyjskiego geniusza matematycznego, który wraz z zespołem najbardziej utalentowanych kryptologów pracuje na złamaniem kodu Emigmy. Sukces jego zespołu przyczynia się do upadku faszystowskiej potęgi i przyśpieszenia końca wojny. Po złamaniu kodu Enigmy Turing, mający status bohatera i gwiazdy brytyjskiej nauki, przestępuje do badań nad stworzeniem pierwszego w świecie komputera. Jednak ekscentryczny geniusz budzi równie wiele zachwytów jak niechęci, a nad jego nowym projektem gromadzą się czarne chmury.

Film w reżyserii Mortena Tyndulma zdobył aż 8 nominacji w tegorocznych Oscarach, oraz 5 nominacji do Złotych Globów. Oscar w kategorii najlepszy scenariusz adoptowany przypadł Grahamowi Moore, dla którego był to zarazem pierwszy w jego karierze scenariusz do filmu pełnometrażowego. Nominacje do Oscarów i Złotych Globów otrzymali Benedict Cumberbatch i Keira Knightley oraz producenci filmu. Doceniona została również znakomita muzyka skomponowana przez Alexandre Desplat, który w tej samej edycji konkursu dostał Oscara za muzykę do "Grand Budapest Hotel".

W kolejnym tygodniu czyli już 7 lipca Cineman VOD udostępni najnowszy film Tima Burtona "Wielkie oczy". Film oparty jest na biografii Margaret Keane (Amy Adams), niezwykle uzdolnionej malarki, której mąż Walter przez lata przypisywał sobie autorstwo jej obrazów. Perfidia męża, rozłam małżeństwa i walka kobiety o uznanie jej za autorkę podziwianych na całym świecie dzieł, została sfilmowana kamerą Bruno Delbonnel'a, czterokrotnie nominowanego do Oscara między innymi za zdjęcia do takich filmów jak "Amelia" czy "Harry Potter i Książę Półkrwi". Wielkim atutem filmu jest kreacja Amy Adams, za którą aktorka została uhonorowana Złotym Globem oraz zyskała nominację do nagrody BAFTA.

Kolejną niezwykle ciekawą premierą przygotowaną przez Cineman VOD na 7 lipca jest film Susanne Bier "Druga szansa". Film opowiada historię detektywa Andreasa (Nikolaj Coster-Waldau) z pasją oddającego się swojej pracy i wierzącego w zasady sprawiedliwości. Andreas ma piękny dom, wspaniałą żonę i poukładane życie. Pewnego dnia wraz ze swoim partnerem, a zarazem przyjacielem, Simonem (Ulrich Thomsen) zostaje wezwany do patologicznej rodziny. Ta interwencja wywróci jego życie do góry nogami, a Andreas stanie przed wyborami moralnymi, z których żaden nie będzie łatwy. Reżyserka filmu Susanne Bier za "Drugą szansę" dostała Srebrną Muszlę na Festiwalu w San Sebastian i po raz kolejny udowodniła, że w pełni zasługuje na wszystkie dotychczas przyznane jej nagrody filmowe. W roli głównej reżyserka obsadziła Nikolaja Coster-Waldau, szerszej widowni znanego z hitowego serialu "Gra o tron", zaś w roli jego partnera Simona, wystąpił znakomity duński aktor Ulrich Thomsen, który już wcześniej spotkał się z Bier w planie głośnego filmu "Bracia".

Inne premierowe propozycje Cineman VOD na pierwszą połowę lipca to udostępniane od 3 lipca thriller "Vice: Korporacja zbrodni" z Thomasem Jane, Brucem Willisem i Ambyr Childers oraz film przygodowy "K9: Łowcy skarbów" w którym jedną z ról zagrał gwiazdor kultowego serialu "Beverly Hills 90210" Luke Perry.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz