Gorące premiery września: „System” z Tomem Hardym i Garym Oldmanem oraz „Warsaw by night” na VOD Cineman

Już 11 września użytkownicy Cineman VOD będą mogli obejrzeć film Harolda Cronka "Bóg nie umarł" podejmujący trudny temat istnienia sacrum. W kolejnym tygodniu, 18 września, Cineman VOD udostępni komediodramat "Warsaw by Night" z gwiazdą oscarowej "Idy" Agatą Kuleszą w obsadzie. Koniec września na Cineman VOD będzie stać pod znakiem kryminału. 28 września swoją premierę będzie miał głośny film Daniela Espinosy "System" z Tomem Hardym, Garym Oldmanem, Noomi Rapace i Agnieszką Grochowską.

"Bóg nie umarł" Harolda Cronka to film, który próbuje odpowiedzieć na pytanie dręczące ludzkość od zarania dziejów - czy uda się udowodnić istnienie Boga. Josh (Shane Harper), student filozofii, kwestionuje słynne stwierdzenie Friedricha Nietzsche'go głoszącego śmierć Stwórcy. Wynikająca z osobistych przekonań, nie zaś naukowych przesłanek, postawa chłopaka nie podoba się profesorowi Radissonowi (Kevin Sorbo). Radisson twardo kwestionuje tezy Josha. Chłopak dostaje czas do końca semestru, by przekonać wykładowcę i resztę uczestników kursu filozofii, że Bóg jednak istnieje.

W filmie Harolda Cronka zobaczymy Kevina Sorbo - niezapomnianego odtwórcę roli Herkulesa z hitowego serialu oglądanego przez miliony ludzi na całym świecie. W rolę zbuntowanego studenta Josha wciela się Shane Harper, będący również autorem sundtracku do tego filmu.

"Warsaw by Night" to komediodramat w reżyserii Natalii Korynckiej-Gruz, opowiadający o kobietach których losy splatają się w pewnym warszawskim nocnym klubie i które wszystkie korzystają z tej samej, należącej do miłośnika zjawisk paranormalnych, taksówki. Iga (Iza Kuna), mężatka, która żyje w udanym związku z artystą, współczesna femme fatale (Joanna Kulig) oraz kobieta zdradzana (Agata Kulesza). Radykalnej odmiany potrzebuje też atrakcyjna trzydziestolatka Maja (Roma Gąsiorowska) szukająca mężczyzny, który wywróciłby jej świat do góry nogami. Wszystkim bohaterkom towarzyszy nocna Warszawa, która w jedną noc może zmienić całe ich życie.

"Warsaw by Night" to przede wszystkim znakomita obsada aktorska. Agata Kulesza, Iza Kuna, Joanna Kulik czy Roma Gąsiorowska to pierwsza liga aktorska. W filmie pojawia się także ikona polskiego filmu i znakomita aktorka teatralna Stanisława Celińska oraz dwukrotny laureat Złotych Lwów Marian Dziędziel.

Kolejnym tytułem sierpnia jest "System", mroczny kryminał Daniela Espinosy, inspirowany historią radzieckiego seryjnego mordercy - "wampira z Rostowa". Lew Stiepanowicz Demidow (Tom Hardy) jest młodym funkcjonariuszem Ministerstwa Bezpieczeństwa Państwowego sprawnie pnącym się po szczeblach kariery. Demidow to posłuszny sługa systemu gorliwie wypełniający obowiązki jakie stawia przed nim radziecka władza. Pewnego dnia jego wiara w ideały Partii zostaje zachwiana. Przełożeni każą mu zatuszować sprawę okrutnego morderstwa czteroletniego chłopca. Gdy zaczynają ginąć kolejne dzieci, Demidow rozpoczyna śledztwo na własną rękę.

W filmie w roli głównej wystąpił wielokrotnie nagradzany za grę aktorską Tom Hardy, którego można zobaczyć również w najnowszej części kultowego Mad Max - "Mad Max: na drodze gniewu". Obok niego w filmie pojawia się nominowany do Oscara Gary Oldman oraz Noomi Rapace nominowana do nagrody BAFTA za doskonałą rolę w "Millennium: mężczyźni którzy nienawidzą kobiet". W filmie jedną z wiodących ról zagrała Polka - Agnieszka Grochowska, mająca na swoim koncie dwa Złote Lwy, Orla oraz inne nagrody i nominacje.

Ciekawostką jest fakt, że Daniel Espinosa w "Systemie" na tyle dobrze odmalował terror i bezduszność aparatu państwowego stalinowskiej Rosji, że Kreml zakazał dystrybucji filmu na terenie Federacji Rosyjskiej.

Inne premierowe propozycje Cineman VOD na wrzesień to komedie "Troje na gigancie" i Gang Rosenthala", przygodowa "Zabójcza", parodia serii Uprowadzona - "Wyprowadzona", thrillery "Porwanie Heinekena" i "Everly", dramat sportowy "Części zamienne" oraz niezwykły dokument "Wędrówka na zachód". We wrześniu Cineman VOD udostępni także kolejne filmy pokazywane w ramach Festiwalu Nowe Horyzonty, między innymi "Biały Bóg", "Mały Quinquin", "Pod ochroną" czy "Biały Cień".

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz