Góra emocji i wrażeń przedpremierowo na największym kinowym ekranie IMAX!

Everest to jeden z najbardziej zdradliwych i najtrudniejszych szczytów do zdobycia. Wielu zdobyło ten ośmiotysięcznik, choć dużo śmiałków nie wróciło z tej niezwykle trudnej podróży. Teraz Everest pojawi się na wielkim ekranie IMAX, żeby zabrać widzów do swojej zlodowaciałej krainy. Już od 11 września na ekranach kin IMAX i w 3D przedpremierowe pokazy jednego z najbardziej widowiskowych filmów w tym roku.

Film Everest opowiada historię grupy wspinaczy, którzy w 1996 roku podejmują się zdobycia najwyższego szczytu na świecie. Mierząca 8848 m n.p.m. góra, paradoksalnie, nie powinna być dużym wyzwaniem dla doświadczonych wspinaczy zwłaszcza, kiedy są do wyprawy fantastycznie przygotowani. Natura jest jednak nieprzewidywalna i nie ma zamiaru tak łatwo oddać swojej ?korony?. Góra bezlitośnie zamienia wyprawę 15 śmiałków w największy i najbardziej mroźny koszmar w ich życiu. Nawałnice, nieprzewidywalne warunki pogodowe, przeszywające zimno ? to tylko niektóre z niespodzianek jakie dla swoich wspinaczy przygotował Everest. Film jest odtworzeniem tej tragicznej historii himalaistów, którzy walczyli z górą przez długie godziny i mimo doświadczenia, umiejętności i woli walki musieli się poddać. Widzowie dzięki najlepszej technologii IMAX zostaną zabrani razem z ekipą wspinaczy na sam szczyt. Nieskazitelny obraz pozwoli oddać realizm zdjęć i piękna szerokiego planu, a idealnie skalibrowany dźwięk przestrzenny pozwoli poczuć nieprzejednaną siłę natury. Lawina w najlepszej trójwymiarowej jakości dosłownie zasypie widzów w czasie seansu, a głębia wysokości będzie na wyciągnięcie ręki. Twórcą produkcji jest znany z takich filmów jak: Agenci i Na głębinie Baltasar Kormakur, który podszedł do tego thrillera bardzo pieczołowicie. W obsadzie zobaczymy same znajome twarze, o przetrwanie zawalczą m.in. Jake Gyllenhaal (Do utraty sił), Jason Clarke (Terminator: Genisys), Josh Brolin (Oldboy) i Sam Worthington (Sabotaż). Od 11 września widzowie będą musieli bardzo ciepło się ubrać, bo we wszystkich kinach IMAX w Polsce zapanuje sroga zima!

Nigdy się nie poddawaj Film opowiada historię 15 himalaistów, którzy postanowili zdobyć dach świata ? Everest. Niestety w trakcie wyprawy scenariusz podróży zaczęła pisać góra. Beznadziejne warunki pogodowe, straty w sprzęcie i lodowate powietrze powoli obniżało morale wspinaczy. Rozpoczęła się dramatyczna walka, już nie o sławę, lecz o życie.

Film Everest przedpremierowo od 11 września we wszystkich kinach IMAX. Przedpremierowe projekcje filmu również na ekranach wybranych kin Cinema City w całej Polsce także od 11 września.

Warszawa Sadyba: piątek, sobota, niedziela, poniedziałek, środa, czwartek 12:15, 17:30, wtorek: 14:20 Kraków Plaza: piątek, sobota, niedziela, poniedziałek, środa, czwartek: 12:40, 17:20, wtorek: 14:20 Poznań Plaza: piątek, sobota, niedziela, poniedziałek, środa, czwartek: 12:40, 17:20, wtorek: 14:20 Katowice: piątek, sobota, niedziela, poniedziałek, środa, czwartek: 13:00, 17:40, wtorek: 14:20 Łódź: piątek, sobota, niedziela, poniedziałek, środa, czwartek: 12:40, 17:20, wtorek: 14:20

Szczegółowy repertuar oraz możliwość zakupienia biletów na stronie www.cinema-city.pl/imax oraz w aplikacji mobilnej Cinema City, dostępnej na iOS i Android.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz