Głośne dokumenty w marcu w HBO i HBO2

W marcu w paśmie Bez cenzury HBO pokaże cztery głośne filmy dokumentalne. Pierwszym z nich będzie nominowany do Oscara film opowiadający historię fotografki Vivian Maier, drugim zainspirowany przez Steve?a Buscemiego dokument o nowojorskich strażakach, kolejnym - nietuzinkowa historia gangu złodziei klejnotów opowiedziana przez nich samych i ostatnim - stworzony przez Martina Scorsese dokument o magazynie The New York Review of Books. Filmy będą prezentowane w każdą środę w HBO2 o 22.00.

Szukając Vivian Maier to jeden z najgłośniejszych dokumentów 2013 roku, nominowany do Oscara w kategorii ?najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny?. Film prezentuje życie nowojorskiej niani, której miłością była fotografia. Skrywana, wieloletnia pasja Maier zaowocowała setkami zdjęć, ukazujących głównie Nowy Jork i Chicago, ludzi, budynki, samochody od lat pięćdziesiątych do osiemdziesiątych. Ona sama dla wielu była zagadką, ale jej zdjęcia oceniane są dziś jako mistrzowskie. Premiera filmu odbędzie się 1 marca o godz. 22.30 w HBO, a w HBO2 pojawi się 4 marca w HBO2. Film będzie dostępny również od 23 lutego w serwisie HBO GO.

Film Dobra robota: Nowojorscy strażacy to efekt współpracy nominowanej do Oscara dokumentalistki Liz Garbus oraz wybitnego aktora Steve?a Buscemiego. Nowojorscy strażacy na całym świecie znani są przede wszystkim dzięki brawurowym akcjom ratowniczym z 11 września 2001 roku. Film pokazuje pracę ekipy FDNY, w której w latach osiemdziesiątych pracował Buscemi. Przybliża w szczególny sposób codzienność strażaków, poświęcenie, z jakim ratują ludzi i ich mienie, a ich opowieści składają się na pełne emocji spojrzenie na historię Nowego Jorku. Premiera filmu w HBO2 i HBO GO odbędzie się 11 marca.

Brawurowe kradzieże: Historia Różowych Panter przedstawia działalność grupy zajmującej się kradzieżą klejnotów na szeroką skalę. Reżyserka filmu, Havana Marking, nagrodzona na Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego w Sundance za Upadłą gwiazdę Afganistanu, nakłoniła do zwierzeń przed kamerami dwoje z członków grupy, pochodzących z byłej Jugosławii Mike?a i Lelę. Każde z nich opowiada o swoich motywach i przedstawia zapierające dech w piersiach historie. Premiera filmu w HBO2 i HBO GO odbędzie się 18 marca.

W wyprodukowanym przez HBO dokumencie The New York Review of Books: 50 lat literackich polemik Martin Scorsese wraz z debiutującym w roli reżysera Davidem Tedeschi opowiadają historię legendarnego dwutygodnika specjalizującego się w literaturze, kulturze i wydarzeniach społeczno-politycznych. W tej opiniotwórczej gazecie z pięćdziesięcioletnią tradycją swoje teksty publikowali m.in. Timothy Garton Ash, Margaret Atwood, Isaiah Berlin, Noam Chomsky, J. M. Coetzee, Joan Didion, Vladimir Nabokov czy John Updike. Premiera filmu w HBO2 i HBO GO odbędzie się 25 marca.

Emisje filmów w HBO: Szukając Vivian Maier

  • 1 marca, 22.30 w HBO
  • 4 marca, 22.00 w HBO2
  • od 23 lutego w HBO GO
 

Dobra robota: Nowojorscy strażacy

  • 11 marca HBO2 i HBO GO
 

Brawurowe kradzieże: Historia Różowych Panter

  • 18 marca HBO2 i HBO GO
 

The New York Review of Books: 50 lat literackich polemik

  • 25 marca HBO2 i HBO GO
  Źródło: materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz