Globe On Screen: ?Makbet? Williama Szekspira z londyńskiego The Globe 17 marca tylko w Multikinie!

British Council i Multikino zapraszają na retransmisję spektaklu ?Makbet? Williama Szekspira w ramach cyklu ?Sztuka brytyjska na dużym ekranie?. Nagranie zrealizowane w londyńskim The Globe będzie można zobaczyć 17 marca tylko w Multikinie. Retransmisja spektaklu odbędzie się w 17 kinach sieci.

Cykl ?Globe On Screen? to niepowtarzalna okazja by przeniesieść się w przeszłość, w czasy teatru elżbietańskiego, kiedy powstawały nieśmiertelne dramaty Williama Szekspira (1564?1616). Londyński teatr The Globe był artystycznym domem tego wybitnego dramaturga i to tam ukształtował się styl teatru elżbietańskiego. Dziś możemy przenieść się w czasie dzięki retransmisjom spektakli ze zrekonstruowanego The Globe ?do Londynu przełomu XVI i XVII wieku.

?Globe On Screen? prezentuje inscenizacje dzieł dramatopisarza wszech czasów, Williama Szekspira, zarejestrowane z udziałem publicznościw zrekonstruowanym teatrze The Globe, w jakości HD & DD Surround . Zespół aktorski grający w tym budynku ? gdzie zgodnie z elżbietańską tradycją nie ma dachu, więc gra się pod gołym niebem, a znakomita część widzów może zająć tylko miejsca stojące, tak jak to było w złotym wieku ? stara się w swoich spektaklach oddać atmosferę londyńskiego teatru przełomu XVI i XVII stulecia. Zarówno gra aktorska, jak i użyte środki teatralne, mają nas przenieść w czasie i dać wyobrażenie, jak wówczas wyglądał teatri jakim językiem przemawiał do publiczności. Tak mogły wyglądać prapremiery sztuk, które na stałe weszły do światowego kanonu: ?Hamleta?, ?Burzy?, ?Makbeta?, ?Wesołych kumoszek z Windsoru?, ?Miarki za miarkę?, ?Komedii omyłek? czy ?Juliusza Cezara?. Aktorzy grają w kostiumach wzorowanych na tych z epoki, dekoracje są uzależnione od architektury budynku, jego kształtu, a jedynym odstępstwem od zasad sprzed 400 lat jest to, że postaci kobiece grają kobiety, a nie ? jak to było w czasach Szekspira i królowej Elżbiety I ? mężczyźni.

Makbet (Macbeth)

Gdy trzy wiedźmy przepowiadają Makbetowi, że jest mu przeznaczone zasiąść na tronie Szkocji, on i jego żona postanawiają dopomóc losowi i zabić jedynego człowieka stojącego im na drodze do władzy ? cnotliwego króla Dunkana. Później jednak, aby utrzymać swoją pozycję, Makbet musi dalej zabijać: najpierw Banka, swego dawnego towarzysza broni, potem żonę i dzieci Makdufa... W miarę, jak atmosfera winy i zbrodni gęstnieje, samozwańczy król popada w obłęd i stara się usunąć ze swej drogi każdego, kto wydaje się zagrażać jego koronie.

Widowisko hipnotyzuje od pierwszych chwil aż do spełnienia się ostatniej przepowiedni. To prawdziwe arcydzieło szekspirowskiego teatru. Tragedia ukazuje zabójczą siłę złych mocy, w które wikła się człowieki najczarniejszą stronę ludzkiej natury.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=tQAb_-Jseis[/youtube]

Czas trwania: 155 minut (w tym jedna 15-minutowa przerwa)

Spektakl zobaczymy 17 marca 2015 o godzinie 19:00 w 17 kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk,Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Olsztyn, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Włocławek, Wrocław Arkady Wrocławskie oraz Zabrze.

Przedstawienie zarejestrowano z udziałem publiczności, w jakości HD i DD Surround. Retransmisja w wersji oryginalnej w jakości High Definition. Spektakl z polskimi napisami.

Bilety: 35 zł ? normalny 33 zł ? normalny dla 4 lub 5 osób w kasie kina 31 zł ? normalny dla 6 lub więcej osób w kasie kina 30 zł ? ulgowy (Studenci z ważną legitymacją, Seniorzy) lub z kuponem z magazynu Multikino & Gala lub z kuponem z magazynu Sens (na rynku od 19 lutego). 28 zł ? ulgowy dla 4 lub 5 osób w kasie kina 26 zł ? ulgowy dla 6 lub więcej osób w kasie kina 25 zł ? bilet grupowy (dla grup powyżej 15 os.)

Bilety już w sprzedaży w kasach kin i na stronie: www.multikino.pl

Uwaga! Konkurs! Weź udział w projekcie Teatry na wielkim ekranie lub Kocham kino w Multikinie z komunikacją Fiata 500X pomiędzy 1 marca, a 30 listopada 2015 roku. Wypełnij otrzymaną podczas Teatru lub Kocham Kino ankietę konkursową. Odpowiedz na proste pytanie: W jakiej kategorii nowy crossover Fiat 500X dostałby Oscara? Odpowiedź krótko uzasadnij.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz