Gladiator za kamerą! Pełnometrażowy debiut reżyserski Russella Crowe?a

Russel Crowe jest laureatem Oscara (za ?Gladiatora? Ridleya Scotta), a także Złotego Globu oraz Nagrody BAFTA (?Piękny umysł? Rona Howarda), ma również na koncie wiele innych laurów i nominacji, w tym 5 nagród Australijskiego Instytutu Filmowego. W ?Źródle nadziei? debiutuje jako reżyser.

Jest jednym z najbardziej uznanych aktorów światowego kina. Po przełomowej roli w ?Romper Stomper? Geoffreya Wrighta Crowe bardzo szybko piął się po szczeblach międzynarodowej kariery. Australijski aktor stał się znany dzięki swoim rolom, całkowitym oddaniu sztuce aktorskiej oraz różnorodności podejmowanych wyzwań.

Niedawno mogliśmy go podziwiać w ?Noe: Wybranym przez Boga? Darrena Aronofsky'ego, a także ?Zimowej opowieści? Akivy Goldsmana. Z kolei już niedługo zobaczymy go u boku Amandy Seyfried, Diane Kruger i Octavii Spencer w ?Fathers and Daughters? Gabriele Muccino. Obecnie kręci także ?The Nice Guys? Shane'a Blacka, na planie którego spotkał się z Ryanem Goslingiem.

W ?Źródle nadziei? Russell Crowe jako Joshua Connor, australijski farmer, spełnia ostatnią wolę niedawno zmarłej żony i przybywa do Turcji, by odszukać ciała swych synów poległych w bitwie pod Gallipoli. Connor jest człowiekiem twardym i doświadczonym przez życie, jednak kraj, w którym się znajduje zaskakuje go odmiennością, a brytyjscy okupanci odrzucają prośby o wydanie ciał poległych. Z pomocą Connorowi przyjdzie piękna Turczynka (Olga Kurylenko), która stanie się dla niego kimś znacznie więcej niż tylko przewodniczką w tej niezwykłej podróży. Gdy okaże się, że jeden z synów być może żyje, Connor poruszy niebo i ziemię, by odkryć prawdę o losie swego dziecka.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz