Gierszał prawie jak DiCaprio

"Hiszpanka" ? Gierszał, Peszek, Glover na oryginalnych plakatach do polskiej megaprodukcji!

Wejście do kin polskiej megaprodukcji pt. ?Hiszpanka?, podobnie jak ?Hobbita?, poprzedza seria plakatów przedstawiająca bohaterów filmu. Na tle magicznych, efektownych historycznych scenerii, które przenoszą nas do początku XX wieku prezentują się znakomici polscy i zagraniczni aktorzy - Jakub Gierszał (?Sala samobójców?), Crispin Glover (?Alicja w krainie czarów?), Magdalena Popławska (?Dziewczyna z szafy?), Jan Peszek (?Syberiada polska?), Patrycja Ziółkowska (?Na krawędzi nieba?), Florence Thomassin (?Kwestia smaku?).

?Hiszpanka? to zrealizowana z rozmachem opowieść o zapomnianym w polskiej historii, jedynym zwycięskim powstaniu ? Powstaniu Wielkopolskim. ?Hiszpanka? opowiedziana jest w konwencji komediowo-sensacyjnej, korzysta z sensacji i kryminału.

Bohaterami ?Hiszpanki? są postacie rzeczywiste i fikcyjne. Wśród nich znajdziemy zarówno postaci zafascynowane nadprzyrodzonymi siłami, mistycyzmem i spirytyzmem, jak i racjonalnych przedsiębiorców, wojskowych i politycznych strategów planujących walkę o niepodległość. W ?Hiszpance? nic nie jest oczywiste, ponieważ do wyzwoleńczej walki włącza się grupa telepatów. Siły zbrojne stają na równi z siłami umysłu. ?Hiszpanka? nie jest wiernym odzwierciedleniem wydarzeń? tłumaczy reżyser filmu Łukasz Barczyk - ?Historia potraktowana jest tu z dystansem. My jej nie odtwarzamy, ale tworzymy - chcemy pokazać historię jako zagadkę, coś, co podobnie jak rzeczywistość kreowane jest przez umysł i punkt widzenia.? Dlatego ?Hiszpanka? korzysta z kilku gatunków ? komedii, sensacji czy kryminału. W warstwie estetycznej i znaczeniowej film odwołuje się bezpośrednio do osiągnieć ekspresjonizmu niemieckiego i atmosfery epoki ? wszechobecnego poczucia schyłku starego świata i narodzin nowego, lęku przed zmianą i dążeniem do niej. [youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=-4wsWUc78lM[/youtube] W roli głównej zobaczymy Jana Frycza jako jednego z najsłynniejszych polskich pianistów i polityków - Ignacego Jana Paderewskiego, który w dramatycznych okolicznościach próbuje dotrzeć do Polski. Zamierza mu w tym przeszkodzić pracujący dla pruskiej armii mroczny Doktor Abuse (Crispin Glover). W grupie spirytystów ratujących Mistrza przed atakiem medium znajdują się kochankowie (Jakub Gierszał i Patrycja Ziółkowska) gotowi poświęcić wszystko - dla wolności Ojczyzny i dla siebie nawzajem. Na kinowym ekranie także Bruce Glover, Jan Frycz, Sandra Korzeniak, Tomasz Kowalski, Piotr Głowacki, Karl Markovicks, Thomas Schweiberer, Jack Recknitz czy Fritz von Friedl. Źródło: materiały prasowe

Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz